Zavrieť

Porady

Pomoc de minimis a dotácia z úradu práce - súvislosť.

Zdravím,

uchádzam sa na Úrade práce o dotáciu na začatie SZČ. Všetko OK, schválené, už mám predložiť len žiadosť o príspevok a čestné vyhlásenia. Medzi čestnými vyhláseniami je aj vyhlásenie o tom, že som v minulosti (2 roky) neprijal žiadnu pomoc de minimis. Avšak v roku 2010 som dostal z DÚ pokutu za oneskorené podanie súhrnného výkazu k DPH. Pokutu mi odpustili, čo by podľa mojich informácií mala byť pomoc de minimis. Je to tak? Budem mať teraz problém, keďže to jedno čestné vyhlásenie nemôžem podpísať?

Vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    tvoje informacie vedia uviest aj zdroj tvrdenia (konkretny zavazny dokument), ze odpustenie pokuty je tiez pomoc de mimis?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Od roku 2010 už ubehli 2 roky, teda odpustenie pokuty by podľa dátumu odpustenie malo byť ukončené. V prípade, že tak nie je, odporúčam k vyhláseniu priložiť fotokópiu dokumentu z DÚ.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Chcela by som vedieť, kde môžem nájsť typ nového pracovného miesta, na ktoré je možné žiadať dotáciu z úradu práce.

    Konkrétne na pracovné miesto - pozícia predavačka vo vinotéke, nie je možné dotáciu prideliť. Aspoň tak mi bolo povedané.
    ďakujem za každú radu.

    Play3r je offline (nepripojený) Play3r

    Play3r
    1Dara: áno, je to napísané priamo v rozhodnutí o odpustení.
    ondrejvla: presnejšie to bolo v septembri 2010, takže ešte celkom nie . Spravím tak, ako píšeš, vďaka.

    Pomoc de minimis a dotácia z úradu práce - súvislosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.