Zavrieť

Porady

Dovoz notebooku z USA

Dobrý deň, viem že táto téma tu bola rozoberaná už viackrát, ale pre mňa nie dostačujúco, resp. môj problém je o trochu odlišný. Mám známeho v USA, je ochotný mi poslať nb na SR, no nie som ochotný platiť dane a clo tomuto "super" štátu, jednak sa mi to finančne neoplatí a jednak si to ten štát nezaslúži. Notebook stojí cca 1700 dolárov, čo je výrazne viac ako tých 150 eur, pod ktoré keď sa zmestím som oslobodený od dane, poprípade cla, alebo aspoň tak nejak to je. Niekde som počul, že v Polsku sa neplatí daň ani clo, pátral som po tej informácii, no nepodarilo sa mi to vyhladať. Neviem čo mám urobiť, kvôli tomu nb sa mi neoplatí ísť do USA a priviesť si to osobne, dotyčný z USA v najbližšej dobe neplánuje ísť na SR. Prosím poraďte čo mám robiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lopo51 je offline (nepripojený) lopo51

    lopo51
    misomiso: Je dobryť národovcom, ale do určitej miery. Nepovedz mi, že tebe tie ceny prídu normálne A neviem za čo by som mal platiť takú daň tomuto štátu. Keby boli ceny primerané, povedzme ako v UK a pod., tak fajn, ale aby to bolo o 20% vyššie? Aj viac. Už nemusíš nič riešiť, nb som objednal z UK Prajem príjemný deň Ficovec

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    >> Niekde som počul, že v Polsku sa neplatí daň ani clo...

    Nie len v Poľsku sú ľudia, ktorí neplatia clo a dane.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Stat si nezasluzi dane? A ty si zasluzis notebook? A bez cla? A preco sa radsej neodstahujes z SR?

    Dovoz notebooku z USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.