Zavrieť

Porady

Otázka ohľadom dopravnej nehody

Keď súd uzná vodičku vinnou resp už policajti do spisu napísali nedala prednosť chodcovi na prechode a je aj patričný videozáznam viem že súdne trovy zaplatí ona ale keby som si najal právnika a chcel by som aby mi zaplatila uslu mzdu,boelstne,naklady spojene s liecenim,nemajetkova ujma a este k tomu veci ktore som mal znicene tak je mozne ziadat od sudu aj to aby zaplatila aj toho pravnika ktoreho si najmam ak by som si najal?????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    všetko má svoj postup ,

    vinná vodička , ak má uzatvorené PZP vozidla a pri nehode nemala v krvi alkohol

    NEMUSÍ platiť absolutne NIČ !

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Laci, daj pozor aby si neskoncil ako vinny ty, a to kvoli poruseniu §53 ods. 2 tretia veta a §53 ods. 4 zakona 8/2009 o cestnej premavke .. je dost mozne ze skodu nakoniec budes platit ty vodicke ...
    Naposledy upravil bubkoch : 03.09.12 at 21:35

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Vysvetli podrobnejšie....

    Ja som mal v minulosti takýto prípad,pravda NEJEDNALO sa o zrazenie chodca na priechode a všetko cvakala poisťovňa....
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    V prípade, že by ste si musel súdnou cestou vymáhať to, na čo máte právo, v súdnom rozhodnutí súd uloží povinnému, zaplatiť náhradu trov súdneho konania vrátane právneho zastúpenia a to vo výške tarifnej odmeny stanovenej § 10 a nasl. Vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR č. 655/2004 Z.z. o odmenách a náhradách advokátov za poskytovanie právnych služieb. Samozrejme ak sa s advokátom dohodnete na inej výške odmeny, čo uvedená vyhláška pripúšťa (napr. podielová odmena), a je to nad rámec tarifnej odmeny, tak rozdiel Vám nikto nenahradí. Je to cena za úspech v súdnom konaní, ktorý by ste inak nedosiahol, len s pomocou kvalifikovaného právnika.

    Laco-123 je offline (nepripojený) Laco-123

    Vylúčený člen Laco-123
    Ja som prichádzal k prechodu a autobusár mi dal prednosť tým že spomalil a zastavil vozidlo pred prechodom v druhom jazdnom pruhu som nevidel žiadne auto stáť tú prednosť som využil tým že som vstúpil na prechod na vozovke a prešiel som ku koncu šírky autobusu a tam som sa zastavil aby som sa mohol pozrieť či sa nerúti nejaké auto a keďže autobus bol zo šikma tak som videl iba zadnú časť autobusu a preto som urobil malý krôčik dopredu aby som sa mohol pozrieť a aj tak mi to nestačilo a autobusár sa začal hýbať vpred zdržal som autobusára max 10 - 15 sekúnd čo nebolo veľké zdržanie keď na semafóroch musí stáť dlhšie, a tým že sa začal hýbať vpredd tak som musel urobiť väčší krok dopredu a keď som znova otočil hlavu do ľava aby som sa pozrel či je tam auto tak tam to auto bolo, vzdialenosťou asi tak pri konci dĺžky autobusu a odhadovaná rýchlosť medzi 40-50km/h a potom keď bola asi tak v polovičke dĺžky autobusu tak pribrzdila ale nezastavila a jej pribrzdenie nebolo dostatočné na to aby som mohol bezpečne prejsť na druhú stranu, povinnosťou vodiča je keď vidí stáť chodca na prechode alebo pred prechodom dať mu prednosť a to tak že spomalí a zastaví vozidlo pred prechodom a nie že ho len spomalí a potom na mňa kukla že čo nejdem a ja som kukol či jej je dobre že mi len spomalí ale nezastaví a potom si pomyslela že som blbec že tam stojím a hneď na to šlapla na plyn a auto začalo zrýchlovať jeho rýchlosť odhadom 60-80km/h max. 90km/h, rýchlosti môžu byť skreslené keďže na zázname sa to stalo v zlomkoch sekúnd ale mne to pripadalo ako sekundy a navyše aj tie rýchlosti mohli sa zdať menšie než v skutočnosti boli, počas toho ako do mňa to auto narážalo tak som videl keďže som sa na silu snažil otvoriť oči že vôbec nestrácalo na rýchlosti ale išlo ďalej a až keď som bol odrazený od toho auta a keď som letel vtedy som počul zaflekovať pneumatiky usudzujem že to zabrzdila tá čo ma zrazila, a ani sanitku mi nezavolala a ani mi neposkytovala prvu pomoc všetko mi zabezpečili nejaké holki čo neviem odkiaľ sa vzali myslím prvú pomoc a sanitku, počul som ako jedna z nich povedala že ide zavolať sanitku.Tá čo ma zrazila tak tam buď stála alebo klačala a pár krát mi povedala že ma zrazila. A všetko od bodky do bodky a aj to ako ma to auto narážalo som povedal policajtom ktorí mi povedali že robia svoju prácu toľko a toľko a že som jediný kto im to do podrobna opísal a aj to ako som stratil vedomie čiže som upadol do bezvedomia a hneď na to som sa z neho prebral, ono som to vedomie strácal viackrát a divila sa že si toho toľko pamätám, šak ono je to len na moju obhajobu o to lepšie že sa môžem obhájiť. A zabudol som že vodička mala dosť času zastaviť bezpečne vozidlo.
    Naposledy upravil Laco-123 : 04.09.12 at 16:33

    Otázka ohľadom dopravnej nehody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.