Zavrieť

Porady

Vzniká mi stála prevádzkáreň v ČR?

Dobrý deň,

mám jeden oriešok pre všetkých zanietených poraďákov.

Som živnostník, a na základe zmluvy so slovenským daňovým subjektom(môj klient A), som od marca 2012 vykonával poradenskú činnosť v Čechách pre český daňový subjekt (klient mojho klienta=koncový klient). Samozrejme som fakturoval mojmu Klientovi A. Pri výkone činnosti som cca, po troch mesiacoch zmenil miesto výkonu činnosti(prešiel som do iného mesta v ČR.)
Od Septembra budem mať zmluvný vzťah s iným klientom- volajme ho môj klient B- ktorý je český daň. subjekt. Ale stále budem na základe zmluvy s ním dodávať pre toho istého "koncového klienta" ako v období marec-august. A tak isto opäť zmením miesto výkonu činnosti.
Nikde som nemal prenajaté žiadne priestory, proste vykonávam činnosť v priestoroch koncového klienta, kde sa prevažne zdržiavam pon-štv.
Vzniká mi tak stála prevádzkáreň v ČR?
Ďakujem za odpovede, prípadne rád doplním informácie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobry den,

    stala provozovna Vam dle meho nazoru vznika. Smlouva o zamezeni dvojiho zdaneni mezi CR a Slovenskem (100/2003 Sb. m. s.) rika, ze v CR vznika stala provozovna, pokud rezident Slovenska poskytuje v CR sluzby po dobu 6 mesicu v libovolnem dvanactimesicnim obdobi. Pokud tedy poskytujete poradenstvi od 03/2012, pak Vam v 09/2012 vznikla se zpetnou ucinnosti stala provozovna a mel byste se zaregistrovat na financnim urade a zdanovat v CR prijmy z teto poradenske cinnosti.

    Zuzana
    danova.priznani@seznam.cz

    Vzniká mi stála prevádzkáreň v ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.