Zavrieť

Porady

Zamestnanec po skončení PP

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Má zamestnanec po skončení PP nárok na originál tlačiva /napr. Osvedčenie o odbornej spôsobilosti/, ak tútu spôsobilosť nadobudol na náklady zamestnávateľa?

Ďakujem veľmi pekne

Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarina24 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som Vás poprosiť o radu. Má zamestnanec po skončení PP nárok na originál tlačiva /napr. Osvedčenie o odbornej spôsobilosti/, ak tútu spôsobilosť nadobudol na náklady zamestnávateľa?

    Ďakujem veľmi pekne

    Katarína
    Má. A načo by bola zamestnávateľovi? Veď je na meno, nie?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tweety Pozri príspevok
    Má. A načo by bola zamestnávateľovi? Veď je na meno, nie?
    ...sú "zamestnanci", ktorí sa zamestnajú len na dobu, kým ich vyškolia a získajú príslušné osvedčenia zadarmo. Voči takým sa treba brániť uzatvorením dohody - pozri § 155 ZP...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tictac7 Pozri príspevok
    ...sú "zamestnanci", ktorí sa zamestnajú len na dobu, kým ich vyškolia a získajú príslušné osvedčenia zadarmo. Voči takým sa treba brániť uzatvorením dohody - pozri § 155 ZP...
    Veď samozrejme, na to je tam ten § v ZP.
    tictac7 prepáč, ja som chcela citovať zadávateľku :-) Ja viem, že Ty to ovládaš :-))))
    Tweety nemám dôvod niečo prepáčovať,

    Katarina24 je offline (nepripojený) Katarina24

    Katarina24
    Ak ale dohoda v zmysle § 155 ZP nebola uzatvorená, zamestnanec PP skončil a písomnou žiadosťou požiadal zamestnávateľa o zaslanie orgin. Osvedčenia, zamestnávateľ je povinný mu ho poslať?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Katarina24 Pozri príspevok
    Ak ale dohoda v zmysle § 155 ZP nebola uzatvorená, zamestnanec PP skončil a písomnou žiadosťou požiadal zamestnávateľa o zaslanie orgin. Osvedčenia, zamestnávateľ je povinný mu ho poslať?
    áno, máte ponaučenie do budúcna...

    Zamestnanec po skončení PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.