Zavrieť

Porady

daň z predaja zdedeného majetku

Ak Vás môžem poprosiť, mám nasledovný problém:
Poprosil ma známy, keďže robím účtovníctvo, aby som mu poradil - no ja neviem:
Je zamestnaný a dane mu vyrátajú v práci. Minulý rok zdedil nehnutelný majetok - byt / nie po priamom príbuznom/ hneď ten byt aj predal /bolo ich viac, on je len jeden z dedičov/
Aké daňové priznanie má podať z predaja hnutelného majetku? V zamestnaní mu to nezapočítali! Má to nahlásiť dodatočne mzdovej účtovníčke, alebo má podať daňové priznanie sám? Keď áno, aký typ A,B?
Prosím poraďte mi, ďakujem
Alena
Naposledy upravil Alenaa : 20.02.06 at 16:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Jedno upresnenie - byt je nehnuteľnosť. Ak mal okrem príjmov zo zamestnania aj iné príjmy ( z prevodu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti), musí si sám podať DP typ B.

    Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

    Alenaa
    Takže musí v zamestnaní požiadať o zúčtovanie príjmov, potom si podá daňové priznanie a uvedie príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alenaa
    Takže musí v zamestnaní požiadať o zúčtovanie príjmov, potom si podá daňové priznanie a uvedie príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti?
    Pretože mal aj iné príjmy musí si podať sám DP. V zamestnaní mu dajú potvrdenie o príjmoch zo ZČ(nemôže žiadať o RZD) a tie si pripočíta k ostatným a podá priznanie za všetky príjmy spolu .

    daň z predaja zdedeného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.