Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie??

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako to funguje so stavebným povolením - dali sme si cca 13/7 žiadosť o stavebné povolenie na rekonštrukciu bytu - kvôli malým zásahom do nosnej steny - a doteraz sa nám nikto nevyjadril..nemajú povinnosť do 30 dní dať vyrozumenie? Ak nedali, môžeme rekonštruovať? Mám pocit, že keďže sa v zákonom stanovenej lehote nevyjadrili, pochybili oni....
NIekoľkokrát sme to naháňali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Väčšinou je problém, že dačo chýba- napríklad doklad, kde budeš likvidovať sutinu zo steny a podobne...

    pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

    pralinkaaa
    Braňo Pozri príspevok
    Väčšinou je problém, že dačo chýba- napríklad doklad, kde budeš likvidovať sutinu zo steny a podobne...
    no ak by chýbalo by nás mali kontaktovať nie? podľa mňa nechýba nič...niekoľkokrát sme s nimi hovorili - zakaždým bol problém asi to že to leží na stole a nikto sa k tomu "ešte nedostal"

    juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

    juraj:-)
    Ide o to, že ste k tej žiadosti nepriložili také farebné papieriky s číslami. Keby tam boli, nič by nechýbalo a už by ste mali davno zrekonštruované. Nechcem urážať všetkých úradnikov, teda česť výnimkam.

    pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

    pralinkaaa
    juraj:-) Pozri príspevok
    Ide o to, že ste k tej žiadosti nepriložili také farebné papieriky s číslami. Keby tam boli, nič by nechýbalo a už by ste mali davno zrekonštruované. Nechcem urážať všetkých úradnikov, teda česť výnimkam.
    aké farebné papieriky to odkiaľ viete? ja som tam dala prílohy a aj sme im neikoľkokrát to preberali že je tam všetko....nechápem s čím majú problém podla mna s tým že sa jednoducho na to nepozrú...
    ale pýtala som sa skôr ako je to - ked nedodržali zák.lehotu? či im povinnosť z toho nevyplýva? podla mna ano a porušili ju....ved som za to platila nemalý peniaz

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    pralinkaaa Pozri príspevok
    aké farebné papieriky to odkiaľ viete? ja som tam dala prílohy a aj sme im neikoľkokrát to preberali že je tam všetko....nechápem s čím majú problém podla mna s tým že sa jednoducho na to nepozrú...
    ale pýtala som sa skôr ako je to - ked nedodržali zák.lehotu? či im povinnosť z toho nevyplýva? podla mna ano a porušili ju....ved som za to platila nemalý peniaz
    ...to sú tie papieríky vydané Národnou bankou

    pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

    pralinkaaa
    stormcatcher Pozri príspevok
    ...to sú tie papieríky vydané Národnou bankou
    jeeje mne to nedošlo :-) tak potom jedine asi...
    len nerozumiem ako môžu na to kašlať keď to zákon praví lehota na vyjadrenie je 30 dní...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    len nerozumiem ako môžu na to kašlať keď to zákon praví lehota na vyjadrenie je 30 dní...
    Ale oni na to nekašlú. Lehota je 30 dní - ale akých dní? Možno marťanských. Alebo majú tlačovú chybu lehvota = 30 papierikov (tie s 50).

    Ale vážne. Pokiaľ v stanovenej lehote nedostaneš odpoveď - musíš sa obrátiť na nadriadenú inštanciu s tým, že stavebný úrad príslušný tvojmu miestu nekoná v zmysle zákona.
    Naposledy upravil misoft : 06.09.12 at 21:29

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    pralinkaaa Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať ako to funguje so stavebným povolením - dali sme si cca 13/7 žiadosť o stavebné povolenie na rekonštrukciu bytu - kvôli malým zásahom do nosnej steny - a doteraz sa nám nikto nevyjadril..nemajú povinnosť do 30 dní dať vyrozumenie? Ak nedali, môžeme rekonštruovať? Mám pocit, že keďže sa v zákonom stanovenej lehote nevyjadrili, pochybili oni....
    NIekoľkokrát sme to naháňali.
    Stavebný zákon hovorí aj toto:
    § 61

    (1) Stavebný úrad oznámi začatie stavebného konania dotknutým orgánom štátnej správy, všetkým známym účastníkom a nariadi ústne konanie spojené s miestnym zisťovaním. Súčasne ich upozorní, že svoje námietky môžu uplatniť najneskoršie pri ústnom pojednávaní, inak že sa na ne neprihliadne. Na pripomienky a námietky, ktoré boli alebo mohli byť uplatnené v územnom pojednávaní alebo pri prerokúvaní územného plánu zóny, sa neprihliada. Stavebný úrad oznámi začatie stavebného konania do 7 dní odo dňa, keď je žiadosť o stavebné povolenie úplná.

    Mali ste v poriadku všetky doklady?

    pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

    pralinkaaa
    všetko sme mali v poriadku no stavebné povolenie nám dodali pred koncom roka!!! čiže iba "polroka po" no a samozrejme dátum tam bol zo septembra...takže takto konajú úrady

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    pralinkaaa Pozri príspevok
    všetko sme mali v poriadku no stavebné povolenie nám dodali pred koncom roka!!! čiže iba "polroka po" no a samozrejme dátum tam bol zo septembra...takže takto konajú úrady
    Asi zabudli na to, že majú vydať SP. Zvykne sa to stávať, úrady sú rôzne. Poznám prípady, že SP nevydali ani po dvoch rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.