Zavrieť

Porady

Mzda podnikatela

Mam obrovský problém robym učtovnictvo manželke, ona je zamestnavatel ale mna nezamestnava. Akurat dnes som sa dozvedel že ona sama sebe v učttovnictve nomože dať žiadnu mzdu je to pravda ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    stefanf
    Mam obrovský problém robym učtovnictvo manželke, ona je zamestnavatel ale mna nezamestnava. Akurat dnes som sa dozvedel že ona sama sebe v učttovnictve nomože dať žiadnu mzdu je to pravda ?
    Ak je fyzická osoba, môže si zobrať peniaze, veď z čoho by žila,sú to jej peniaze, ale je to výdavok neovplyvňujúci základ dane. Čiže dá to len do osobnej spotreby.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stefanf
    Mam obrovský problém robym učtovnictvo manželke, ona je zamestnavatel ale mna nezamestnava. Akurat dnes som sa dozvedel že ona sama sebe v učttovnictve nomože dať žiadnu mzdu je to pravda ?
    Podnikateľova mzda je jeho zisk = daňový základ , ktorý predstavuje rozdiel medzi jeho príjmami a výdavkami .Podnikateľ si v priebehu roka môže pre osobnú potrebu vybrať peniaze a účtovať ako výdavok neovplyvňujúci ZD.Výber by nemal položiť finančne firmu , aby zostalo na prevádzku firmy a úhradu záväzkov.:p Všetko smierou. No ,ale však to je jasné každému , to ani pripomínať nemusím.

    Záver: podnikateľ nemá žiadnu pravidelnú mesačnú mzdu!

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    OK
    mne to takto aj bolo jasne do dnes .....
    Avsak rozpraval som sa s dan. poradom nie jedny ale dvoma a oni mi potvrdili že nie FO si nemôže odpísať mzdu ako " iny vydavok neovplivnujuci základ dane"
    tak vas prosim este o usmernnenie:
    mozem to zauctovat ako vydavok:
    1. iný neovplyvnujuci dan s príjmu .
    alebo
    2. iný odpočítateľný od základu dane .
    prosim este mi pomozte
    vrela vdaka vopred....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stefanf
    OK
    mne to takto aj bolo jasne do dnes .....
    Avsak rozpraval som sa s dan. poradom nie jedny ale dvoma a oni mi potvrdili že nie FO si nemôže odpísať mzdu ako " iny vydavok neovplivnujuci základ dane"
    tak vas prosim este o usmernnenie:
    mozem to zauctovat ako vydavok:
    1. iný neovplyvnujuci dan s príjmu .
    alebo
    2. iný odpočítateľný od základu dane .
    prosim este mi pomozte
    vrela vdaka vopred....
    Výber pre osobnú potrebu účtujete :
    výdavok pokladňa oproti výdavok neovplyvňujúci ZD - iný

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stefanf
    OK


    2. iný odpočítateľný od základu dane .
    prosim este mi pomozte
    vrela vdaka vopred....

    Tieto výdavky v žiadnom prípade nemôžu ovplyvniť ZD - nie sú odpočitateľnými výdavkami .V konečnom dôsledku ,ona ich vlastne na koci obdobia zdaňuje .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=stefanf]OK
    mne to takto aj bolo jasne do dnes .....
    Avsak rozpraval som sa s dan. poradom nie jedny ale dvoma a oni mi potvrdili že nie FO si nemôže odpísať mzdu ako " iny vydavok neovplivnujuci základ dane"

    No to asi ani nie je pravda .Ten nemá čo robiť daňového poradcu .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.