Zavrieť

Porady

ako doručiť písomnosť osobe do vlastných rúk, ak sa zdržiava v Anglicku

Zdravím.

Mám takýto problém. Posielal som osobám, ktorým skončila nájomná zmluva výzvy na vypratanie bytu, a to do vlastných rúk na adresu ich trvalého pobytu. Pošta mi ich vrátila s tým, že adresát je neznámy. Jedná sa o občanov, ktorí sa dlhodobo zdržiavajú v Anglicku a ich adresa v cudzine je neznáma.

Ako mám v tomto prípade postupovať? Vďaka za rady.
Naposledy upravil mats23 : 07.09.12 at 16:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pošli im rozkaz na plnenie (vysťahovanie) prostredníctvom súdu. Súd im ho doručí cez úradnú tabuľu (§ 47a občianskeho súdneho poriadku). Potom rozhodne bez nich - a máš exekučný titul.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vrátením zásielky sa táto považuje za doručenú podobne, ako by išlo o doručovanie súdnej zásielky.

    obč. z. § 710
    (3) Ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je tri mesiace a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Prenajímateľ môže nájomcovi písomne určiť dlhšiu výpovednú lehotu. Na doručovanie písomnej výpovede nájmu bytu sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu.5a)
    ______
    5a)§ 46 Občianskeho súdneho poriadku.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    § 710

    2) ... Ustanovenie § 676 ods. 2 neplatí pre zánik nájmu bytu.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    Mária27 Pozri príspevok
    Pošli im rozkaz na plnenie (vysťahovanie) prostredníctvom súdu. Súd im ho doručí cez úradnú tabuľu (§ 47a občianskeho súdneho poriadku). Potom rozhodne bez nich - a máš exekučný titul.
    rozkaz na plnenie nemožno vydať, ak nie je známy pobyt odporcu (§ 174b ods. 4 a § 172 ods. 2 OSP). sud nemoze teda dorucovat rozkaz na plnenie aplikaciou § 47a OSP...

    mats23 je offline (nepripojený) mats23

    mats23
    problém je v tom, že tá zásielka mi bola vrátená hneď na druhý deň, keďže ide o ľudí ktorí ani nemajú poštovú schránku, čiže o plynutí odbernej lehoty sa ani nemusíme baviť...

    mats23 je offline (nepripojený) mats23

    mats23
    ak tomu teda správne rozumiem, tak žalobu na vypratanie môžem podať na súde aj teraz (zmluva bola platná do 31.8.2012) s tým, že v nej uvediem ako prílohu: zmluvu, výzvu a kópiu doručenky (adresát neznámy)...
    Naposledy upravil mats23 : 07.09.12 at 20:57

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Mária27 Pozri príspevok
    Vrátením zásielky sa táto považuje za doručenú podobne, ako by išlo o doručovanie súdnej zásielky.


    Tak taký NEZMYSEL može byť uzákonený len v tomto absurdnom Slovakistane....

    Ako sa može zasielka POVAŽOVAŤ za DORUČENÚ ak nedošlo k jej prevzatiu adresatom ???

    Rovnako ako nemožno nikoho odsudiť za skutok,ktorý sa nestal, rovnako zasielka sa nemože považovať za doručenú,pokiaľ sa adresát neoboznamil s jej obsahom .
    Naposledy upravil Indeed : 08.09.12 at 05:41

    mats23 je offline (nepripojený) mats23

    mats23
    Fúha, myslel som si, že nebude problém odpovedať na moju otázku, ale ako čítam tak to doručovanie nám teda dá zabrať...
    Z toho čo tu bolo písané, by som urobil asi takýto záver - môžem podať žalobu, dôkazy doložím - zmluvu, výzvu na odovzdanie s doručenkou aj keď nedoručenú, na základe čoho súd nevydá rozkaz na plnenie ale nariadi pojednávanie (pobyt neznámy)
    Len dodám, že podať žalobu je potrebné do 30 dní od skončenia nájmu § 676 ods. 2, v opačnom prípade sa nájom automaticky predlžuje
    budem rád ak ma niekto opraví. vďaka

    mats23 je offline (nepripojený) mats23

    mats23
    bol som na pošte, kde mi bolo povedané, že v úradnom styku je takáto zásielka považovaná za doručenú, uvidíme čo na to súd...

    ako doručiť písomnosť osobe do vlastných rúk, ak sa zdržiava v Anglicku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.