Zavrieť

Porady

Ako doručiť výpoveď nájomnej zmluvy osobe, ktorá si ju nechce prevziať?

Zdravim!

Potrebujem dorucit vypoved najmu svojmu najomcovi, ktory si ju vsak nechce prevziat. Ked posielam doporuceny list na jeho adresu trvaleho pobytu, posta sa mi vrati ako "Adresat nezastihnuty". Ked na moju adresu, na ktorej teraz byva najomca, list sa vrati ako "adresat neznamy", kedze najomca odstranil svoje meno zo schranky.

Docital som sa v inej teme, ako to robi sud (aj ked mi to nepride efektivne, kedze mam pocit, ze si vzdy ten najomca moze zohnat doklady, ze bol mimo mesto ci podobne. Resp. ak to aplikujem na svoj pripad, tak adresat povie, ze sa na adrese svojho trvaleho pobytu nezdrziava, kedze byva uplne inde ... ).

Co s tym? Som prestudoval zakonnik a svoje moznosti, ale tusim taham za kratsi koniec ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Len mu ju pekne zašli do vlastných rúk. Po vrtení zásielky sa považuje za doručenú ako súdna zásielka. Potom môžeš žiadať vysťahovať sa, napr. rozkazom na plnenie.

    § 710 ods. 3obč.z.

    ... Na doručovanie písomnej výpovede nájmu bytu sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu.5a)...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    A čo tak odniesť nájomcovi výpoveď nájomnej zmluvy osobne a vziať si so sebou a svedka...

    A poslať mu aj mail, aj sms správu.

    myjavak je offline (nepripojený) myjavak

    myjavak
    Ahoj Danushka a vdaka za spravu.

    Nad tym som samozrejme premyslal, ale podla mna, ked tam pridem so svedkom (povedzme ze s nespochybnitelnym), predpokladam, ze najomca mi neotvori dvere a podla mna je vymalovane. Argumentovat tym, ze v byte sa svietilo a potom tam pocut hlasy nie je dokazom toho, ze najomca bol doma. Aspon podla mna. Alebo by to mohlo stacit?

    Na emaily najomca prestal reagovat a aj tak predpokladam, ze nase sudy od Google kvoli mne nevytiahnu nejake podklady. Telefon ma najomca dlhodobo samozrejme nedostupny ...

    Alebo sa mylim a stacili by niektore z tychto postupov?

    Ja som sa kedysi pytal na pomoc policajtov, ale bolo mi povedane, ze to sa robi az na prikaz sudu. Ak je podanie na sud mojou jedinou cestou, tak kludne. Ak mi ale poradi niekto bez toho, aby som za to musel zaplatit 100 EUR, tak to velmi privitam

    Vdaka vopred

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    No ešte by si mohol povedať, či máš uzavretú nájomnú zmluvu s exekučným titulom s nájomcom.

    Máš kľúče od podotýkam svojej nehnuteľnosti? Pokiaľ Ti nik neotvorí, snaž sa dostať do bytu sám.
    Nájomná, nenájomná zmluva, byt je môj a v takomto prípade by som sa snažila dostať do svojeho.
    Vzala by som so sebou riadne urasteného chlapa v roláku a obleku s vyholenou hlavou .
    Nenaznačujem tým žiadne násilie, len vyvolanie rešpektu, nepíšeš s kým máš dočinenia a či nie je nájomca väčší kvietok, než ako sa momentálne tvári...


    V jeho neprítomnosti ak by neotváral dvere, zanechala by som výpoveď nájomnej zmluvy v byte aj so svedkom a všetko by som to natočila na kameru. Vedľa toho by som mu nechala oznámenie o dokumentácii. V prípade, že by neotváral, vypáčila by som dvere zas všetko zdokumentované kamerou. Dobíjal by si sa do svojho, nie do cudzieho majetku.
    Naposledy upravil danushka : 03.09.12 at 15:17

    Ako doručiť výpoveď nájomnej zmluvy osobe, ktorá si ju nechce prevziať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.