Zavrieť

Porady

Komín (dymovod) - dostatocna izolacia?

Dobry den,
rad by som sa opytal, ci bezny trojplastovy nerezovy komin (cca taketo cosi http://www.kominy-tuma.sk/product/tr...-kominus-1196/) je dostatocne izolovany na kolmy prechod dymovodu cez stenu z miestnosti von. Jedna sa mi o to, ze krb je v drevostavbe a stena ma zlozenie drevo-mineralna vata-folia-drevo a ten otvor na trojplastovy dymovod cez tuto stenu je vyrezany uplne presne okolo dymovodu s minimalnou medzerou. Vacsinou sa ten dymovod dotyka tej vyrezanej diery cez stenu. Nemala by ta diera byt vyrezana povedzme o tri-pat cm vacsia a pridana akasi izolacia (aka?, nejake nehorlave peny v spreji?). Mne sa to nezda a neviem do akej teploty sa dokaze rozpalit vonkajsi plast trojplastoveho dymovodu.

Dakujem za rady, robi mi to totiz taka firma kde nie su na vsetko odbornici a uz par veci som im ja musel vysvetlit ako sa robi... ale kominom som si nie isty tak im nechcem povedat hned hlupost
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

    IgyPop
    Ak sa nemýlim, je na to norma. Tuším musí byť 5cm od horľavých konštrukcií. Alebo sa spýtaj priamo výrobcu komín. systému.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Je zaujimave, na akych veciach chcu ludia setrit. Ja som dal za montaz 6m kerastaru 10 000,- korun, a neriesil som to. Ved z toho moze zahoriet dom..... Treba to dat certifikovanej firme....

    Michael0 je offline (nepripojený) Michael0

    Michael0
    Verim, ze tymi "ludmi" si nemyslel mna. Ta firma mi dodavala cely dom, neriesil som si jednotlive casti samostatne.
    Ak to niekomu pomoze, dopatral som sa k odpovedi: ma tam byt medzera min. 5cm vyplnena tvrdenou mineralnou vlnou so zvysenou odolnostou proti horeniu.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Michael0 Pozri príspevok
    Dobry den,

    Dakujem za rady, robi mi to totiz taka firma kde nie su na vsetko odbornici a uz par veci som im ja musel vysvetlit ako sa robi... ale kominom som si nie isty tak im nechcem povedat hned hlupost
    Vyhodit, to je firma zrejme len na peniaze poskladana pred krcmou. Ja som takych tiez povyhadzoval...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nie je to dobre,musí tam byť ďalšia izolácia aspoň 5 cm po obvode.Žiadne komínové teleso sa nesmie dotýkať konštrukcie domu,obzvlášť,ak je dom drevený a napriek tomu,že dymovod je už vo vnútri izolovaný.Prezraďte meno firmy...

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    komin je samostatna stavba, nedotyka sa steny, lebo pri prevadzke tepelna roztaznost posobi nan, aj pri schidel uni plus je uvedene, ze min. od horlavych mat. musi byt medzera 5-8 cm, a pritom oplastenie mojho komna je betonova tvarnica, ktora nie je tepelne vodiva, ako napr. nerezova rura. Musi tam byt medzera, a ja by som oplastil ten prechod nobasilom, alebo podobnym.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Osobne sa neviem vyjadriť , no videl som , čo dokáže to teplo .

    Brat mal svojho času pripevnený nerezový dymovod od toho krbu ( či ako to nazvať - kúpený ) jednou jedinou skrutkou k hranolu...aby sa nekýval , či aký význam to malo ...?
    Teplo z krbu sálalo , samozrejme sa pekne aj nahrial dymovod a následne aj tá skrutka...
    Výsledok " stál " za to ...
    Braček potom už len behal jak blesk , keď ho sused upozornil na nezvyčajný dym , ktorý šiel zovšadial , len z komína nie ...

    Komín (dymovod) - dostatocna izolacia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.