Zavrieť

Porady

Vratene peniaze z Alianzu

Pekný deň prajem,

Chcel by som sa spýtať teraz som zrušil Invest v Alianze tak mi poslali list s tým že mi odkúpia moj podiel za 606 euro takže z toho mi asi odpočítaju dane sice v liste je to napísane presne takto : Odkupna Hodnota nezohľadňuje výšku preplatku, nedoplatku a dane, ktoré budú napočítané až po datume zániku poistnej zmluvy. Po lopate povedane že mi všetko zrataju a odpočítaju z tých penazí ? dan ma bude stat asi 100 euro však ?


Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    tictac7 Pozri príspevok
    daň je 19%
    dan nebude ziadna ...
    teda aby som bol presny, v zivotke sa zdanuje rozdiel medzi plnenim a zaplatenym poistnym ... kedze odkup je spravidla omnoho nizsí ako zaplatene poistne, dan vyjde 0
    bubkoch Pozri príspevok
    dan nebude ziadna ...
    teda aby som bol presny, v zivotke sa zdanuje rozdiel medzi plnenim a zaplatenym poistnym ... kedze odkup je spravidla omnoho nizsí ako zaplatene poistne, dan vyjde 0


    takže by som mal dostať tu sumu a pls m inus mi odrataju par euro podla toho aka bude odkupna cena

    toronto je offline (nepripojený) toronto

    toronto
    Dobry den prajem,
    dan 19 % budete platit, ak by bola odkupna hodnota vyssia ako zaplatene poistne, v opacnom pripade urcite nedojde k zrazke dane.
    Zaroven, ak by ste mali este k datume zaniku poistenia nedoplatok (napr. ze by ste nezaplatili posledne mesiace), poistovna ma narok na poistne do zaniku poistenia, nedoplatok by Vam poistovna odratala z odkupnej hodnoty a zostatok by Vam vyplatila. Dufam, ze som Vam aspon takto pomohol.

    Vratene peniaze z Alianzu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.