Zavrieť

Porady

daňové odpisy

Som zivnostnik. V auguste 2003 som kupil nehnutelnost, v ktorej prevadzam cinnost. V roku 2003 ani 2004 som si neuplatnil odpisy. V roku 2005 si chcem uplatnit zrychlene odpisovanie. Aku sumu si mozem dat do odpisov, ked kupna cena nehnutelnosti bola 190 tis. Sk? Dakujem Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    benka
    17100,- SKK, ak odpisovanie nebolo prerušené, ale iba neuplatnené..
    Nemýliš sa je to OK

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    §22 ods.(9) Daňovník môže uplatňovanie odpisov hmotného majetku prerušiť, a to len na jedno celé zdaňovacie obdobie alebo viac celých zdaňovacích období; v ďalšom zdaňovacom období daňovník pokračuje v odpisovaní tak, ako by nebolo prerušené, pričom celková doba odpisovania sa predlžuje o dobu prerušenia odpisovania. Prerušenie odpisovania nemôže uplatniť daňovník, ak uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10 (paušálne výdavky); v takom prípade daňovník vedie odpisy len evidenčne a o túto dobu nemôže lehotu určenú na odpisovanie hmotného majetku predĺžiť.

    Takže neviem, ako má preukázať, že bolo prerušené.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    heja3
    Takže neviem, ako má preukázať, že bolo prerušené.
    Čo myslíš touto vetou ?

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Proste to, že viem aký je zákon, ale neviem ako sa to preukazuje, či sa len napíše k sumarizácii odpisov / v roku 2004 /, že tento majetok tento rok neodpisujem - lebo je prerušené odpisovanie, a je to. Potom môže odpisovať ďalej normálne - v roku 2005 odpíše zrýchlene pri nehnuteľnosti 1/20 zo vstupnej ceny. Ak sa mýlim, opravte ma. Ja som to pochopila takto.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    heja3
    Proste to, že viem aký je zákon, ale neviem ako sa to preukazuje, či sa len napíše k sumarizácii odpisov / v roku 2004 /, že tento majetok tento rok neodpisujem - lebo je prerušené odpisovanie, a je to. Potom môže odpisovať ďalej normálne - v roku 2005 odpíše zrýchlene pri nehnuteľnosti 1/20 zo vstupnej ceny. Ak sa mýlim, opravte ma. Ja som to pochopila takto.
    Jednoducho tak, že v karte DM uvedieš že odpis nar. za r. 2005 je neuplatnený a SW napr. Alfa aj Omega tento rok 2005 neregistrujú ako rok odpisovania ale predlžujú dobu odpisovania o rok naviac. To preukazovanie že je odpis prerušený je zápis v karte DM. Nič viac nerobíš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.