Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky zamestnankyni na materskej dovolenke

ahojte chcela by som sa opytat z coho alebo teda aky priemerny zarobok sa berie do uvahy ak bola zamestnankyna cely rok na MD a teraz vo februari jej chcu preplatit dovolenku.
a este jedna otazocka:
sestra sa chysta na MD je aj zivnostnik a ma aj dva TPP. Z coho sa jej bude ratat MD??? (bolo by dobre keby zo vsetkych
* :-))
dakujem

* - moderované (endrju) - rozdelil som dve nesúvisiace otázky do dvoch tém
Naposledy upravil endrju : 21.02.06 at 07:31 Dôvod: Rozdelenie otázok do dvoch tém
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Priemer na dovolenku sa počíta za posledný kalendárny štvťrok pred nástupom na MD.
    K druhej otázke:
    Keď platila soc. poistenie aj ako živnostíčka, musí sa jej počítať materské zo všetkých poistení, tak ako aj nemocenské.

    *
    * - moderované (endrju) - rozdelil som dve nesúvisiace otázky do dvoch tém
    Naposledy upravil endrju : 21.02.06 at 07:29 Dôvod: Rozdelenie otázok do dvoch tém

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Odpoviem Ti len na prvú časť, ten zvyšok nechám na iných.
    V prípade preplatenia dovolenky by sa mal brať do úvahy pravdepodobný priemer - čiže koľko by mala plat, keby bola pracovala. To, ako ho určíte už záleží na Vás. Niekto dá plat, ktorý mala, keď odchádzala na MD s tým, že je to zdôvodniteľné tak, že aj keby pracovala, plat by sa jej počas tej doby neupravoval. Ale môžete to urobiť aj tak, že vezmete, aký plat má niekto, kto u Vás robí tú istú, alebo podobnú prácu a vezmete jeho priemerný zárobok. Je to na Vás, ako určíte pravdepodobný zárobok. Riadny priemer jej totiž nemáte z čoho počítať.
    Podľa mňa Zitka, nemusí platiť, že to, čo bolo v poslednom kvartáli pred nástupom na MD, musí platiť aj teraz.

    preplatenie dovolenky zamestnankyni na materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.