Zavrieť

Porady

Intrastat - súrne prosím

Dobrý deň,

Vykazujem každý mesia hlásenie intrastat, ale v auguste sa mi stal taký prípad.
V 05. mesiaci som vystavila faktúry a následne som podala intrastat. Lenže v auguste sa zistilo, že niektoré faktúry som mala fakturovať inému odberateľovi. Preto v 08. som urobila množstevné dobropisy (vydobropisovala som odberateľovi celú čiastku) a vyfakturovala správnemu odberateľovi. Lenže tovar fyzicky odišiel v 05. mesiaci. A teraz neviem či mám vykázať tie dobropisy a faktúry zahrnúť do intrastatu,a keď áno ako mám postupovať. Štát sa nemenil, ani druh prepravy, ale dodacia podmienka a suma áno. Neviem ako mám postupovať. Prosím poraďte keď viete. ĎAKUJEM
S.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    citujem zo stránky colnej správy:

    Povinnosť predložiť opravné INTRASTAT-SK hlásenie

    Ak spravodajská jednotka alebo jej zástupca zistí chybu v niektorom z odsekov 9 až 20 u odoslaného hlásenia, vyplní opravné INTRASTAT-SK hlásenie:

    • ak sa pôvodná fakturovaná suma zmenila o 5 % alebo viac a zároveň minimálne o 15 000 EUR
    • ak sa pôvodná čistá hmotnosť zmenila o 5 % alebo viac a zároveň minimálne o 500 kg
    • ak sa pôvodné množstvo v dodatkových merných jednotkách zmenilo o 5 % alebo viac
    • ak pri chybnom kóde tovaru, členskom štáte zaslania, členskom štáte určenia alebo krajine pôvodu je v odseku 10 Fakturovaná suma uvedená suma vyššia alebo rovná ako 30 000 EUR
    • ak pri ostatných chybných odsekoch je v odseku 10 Fakturovaná suma uvedená hodnota vyššia alebo rovná ako 300 000 EUR.


    Ďalšie info nájdeš na:
    http://www.colnasprava.sk/wps/portal...s.7_0_A/7_0_PJ

    Prípadne telefonicky kontaktuj Colnú správu, kam patríš. Mne (v Senci) vždy ochotne poradili.

    Intrastat - súrne prosím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.