Zavrieť

Porady

Daňové povinnosti po kúpe bytu

Dobrý deň. V máji 2012 som si kúpila byt. Doteraz som bývala v RD a tak nemám istotu, že poznám všetky svoje povinnosti v súvislosti s nadobudnutím bytu. Vie mi niekto poradiť, akú mám daňovú povinnosť, v preklade- čo musím urobiť? Ďalšia "novinka" je pre mňa TV. Viem, že to môže znieť smiešne, ale skutočne neviem, komu platiť koncesionársky poplatok, teda nejaké prihlásenie?? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    JarmilaA Pozri príspevok
    Dobrý deň. V máji 2012 som si kúpila byt. Doteraz som bývala v RD a tak nemám istotu, že poznám všetky svoje povinnosti v súvislosti s nadobudnutím bytu. Vie mi niekto poradiť, akú mám daňovú povinnosť, v preklade- čo musím urobiť? Ďalšia "novinka" je pre mňa TV. Viem, že to môže znieť smiešne, ale skutočne neviem, komu platiť koncesionársky poplatok, teda nejaké prihlásenie?? Vďaka.

    Pri kúpe bytu by ste nemali zabudnúť hlavne na :
    - do 30 dní odo dňa povolenia vkladu príslušnou správou katastra máte oznamovaciu povinnosť voči mestskému resp. miestnemu úradu k dani z nehnuteľnosti. Následne do konca januára 2013 je potrebné na príslušnom úrade podať aj daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti. Na základe tohto úkonu Vám potom mestský resp. miestny úrad bude každoročne vyrubovať daň z nehnuteľnosti.
    Tiež sa prihlásiť k plateniu poplatku za komunálny odpad.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    JarmilaA Pozri príspevok
    Dobrý deň. V máji 2012 som si kúpila byt. Doteraz som bývala v RD a tak nemám istotu, že poznám všetky svoje povinnosti v súvislosti s nadobudnutím bytu. Vie mi niekto poradiť, akú mám daňovú povinnosť, v preklade- čo musím urobiť? Ďalšia "novinka" je pre mňa TV. Viem, že to môže znieť smiešne, ale skutočne neviem, komu platiť koncesionársky poplatok, teda nejaké prihlásenie?? Vďaka.
    Nechcem rýpať, ale odisť bývať z RD do bytu je skutočne zlá voĺba.
    Indeed ja som tak MUSEL urobiť cca pred 20 rokmi a dodnes sa citim ukráteny...

    JarmilaA je offline (nepripojený) JarmilaA

    JarmilaA
    "Tiež sa prihlásiť k plateniu poplatku za komunálny odpad. "
    Vďaka.
    Komunálny odpad platím v poplatkoch cez družstvo. Aj tak sa musím prihlásiť?

    JarmilaA je offline (nepripojený) JarmilaA

    JarmilaA
    pre Indeed: Skutočne zlá voľba bola zostávať v tom RD tak dlho. Ale dík za rypnutie :-)
    Indeed tuším,že ten RD za to nemohol,skor spolubyvajúci v tomto RD , však ?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    JarmilaA Pozri príspevok
    "Tiež sa prihlásiť k plateniu poplatku za komunálny odpad. "
    Vďaka.
    Komunálny odpad platím v poplatkoch cez družstvo. Aj tak sa musím prihlásiť?
    nie, ak platíš v poplatkoch s užívaním bytu odvoz a likvidáciu odpadu - nie si povinná sa nikde hlásiť

    - a ku koncesionárskemu poplatku - treba ísť na poštu a prihlásiť sa (ak už niečo platíš niečo cez SIPO - budeš potrebovať aj toto číslo, ak nie, bude Ti pridelené nové)

    Daňové povinnosti po kúpe bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.