Zavrieť

Porady

Som študent po skončení bakalár. štúdia, mám nárok na príspevok od štátu?

Dobrý deň,
tento rok v auguste som ukončila bakalárske štúdium na VŠ. V štúdiu pokračovať nebudem. Akonáhle som obdržala potvrdenie o ukončení štúdia išla som sa evidovať na úrad práce. Pracujem na dohodu a môj príjem nepresahuje výšku život. minima. Zarobím cca 80 eur mesačne. Chcem si požiadať o dávku v hmotnej núdzi. Niekde som sa dočítala, že keď budem posudzovaná ako občan v hmot. núdzi môžem si požiadať aj o príspevok na bývanie.
A vzhľadom k tomu, že doteraz za mňa nik neplatil poistné do soc. poisťovne, nemám nárok na príspevok v nezamestnanosti. Taktiež som sa dočítala, že ak by som si platila soc. poistné sama, mala by som nárok na tento príspevok v nezamest. Ako dlho by som si musela platiť do soc. poisťovne sama, aby som niečo dostala od úradu práce? A koľko by to bolo?
Nachádzam sa v zlej situácii. Počas štúdia som dostávala aspoň soc. štipendium spolu s výživným od rodičov. Bývam sama a nemám takmer žiadny príjem.
Prosím, poraďte.

Ďakujem za odpovede na moje otázky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Som študent po skončení bakalár. štúdia, mám nárok na príspevok od štátu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.