Zavrieť

Porady

Prečo ZP strhávajú daň z preplatkov?

ZP mi zaslala ročné zúčtovanie ZP, v ktorom mi z preplatku zrazila daň. Môže mi ZP túto daň vrátiť? Ja som SZČO a keď si uvedený preplatok dám do príjmu a nevyjde mi platiť daň, je to pre mňa lepšie. Alebo to ZP vyplýva zo zákona že daň musí zraziť? Asi je lepšie mať nedoplatok ako preplatok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    tictac7 Pozri príspevok
    ZP Ti daň nevráti - máš RZZP aj s výškou zrazenej dane - uplatníš si v DP za rok 2012.

    či máš nedoplatok alebo preplatok - čo sa týka daní si na tom rovnako. Ak by si zaplatila menej do ZP, máš menšie výdavky a teda vyššiu daňovú povinnosť za rok 2011....
    Adi, keď bude mať stratu, tak by nedanil nič..
    tictac7 zle, zle, zle - toľko záľudností, čo na nás číha na každom rohu - už to fakt ani nestíham spracovať :-(((

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ZP Ti daň nevráti - máš RZZP aj s výškou zrazenej dane - uplatníš si v DP za rok 2012.

    či máš nedoplatok alebo preplatok - čo sa týka daní si na tom rovnako. Ak by si zaplatila menej do ZP, máš menšie výdavky a teda vyššiu daňovú povinnosť za rok 2011....
    Naposledy upravil tictac7 : 12.09.12 at 10:03

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    preplatok je tvoj príjem z ktorého by si mala odviesť daň , tvoj príjem je už zdanený

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Zelkaem Pozri príspevok
    ZP mi zaslala ročné zúčtovanie ZP, v ktorom mi z preplatku zrazila daň. Môže mi ZP túto daň vrátiť? Ja som SZČO a keď si uvedený preplatok dám do príjmu a nevyjde mi platiť daň, je to pre mňa lepšie. Alebo to ZP vyplýva zo zákona že daň musí zraziť? Asi je lepšie mať nedoplatok ako preplatok.
    bohužial, vyplýva zo zákona.. máš pravdu, radšej nedoplatok

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    tictac7 Pozri príspevok
    ZP Ti daň nevráti - máš RZZP aj s výškou zrazenej dane - uplatníš si v DP za rok 2012.

    či máš nedoplatok alebo preplatok - čo sa týka daní si na tom rovnako. Ak by si zaplatila menej do ZP, máš menšie výdavky a teda vyššiu daňovú povinnosť za rok 2011....
    No nesúhlasím,
    nie je to celkom jedno... lebo kým sa dala vrátiť zrážková daň, tak stále z preplatku sa mi daň vrátila. Teraz to možné nie je, a danová povinnosť nevzniká žiadna, takže od 0 viac alebo menej stále 0 v špecifických prípadoch.

    A v DP za rok 2012 už uplatňovať nič nemusí, lebo príjem je zdanený ( daň sa vrátiť nedá) takže tento príjem ani nemusí uvádzať do DP za rok 2012.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katka 23 Pozri príspevok
    preplatok je tvoj príjem z ktorého by si mala odviesť daň , tvoj príjem je už zdanený
    A doplním, že zrážkovou daňou.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Xanti Pozri príspevok
    No nesúhlasím,
    nie je to celkom jedno... lebo kým sa dala vrátiť zrážková daň, tak stále z preplatku sa mi daň vrátila. Teraz to možné nie je, a danová povinnosť nevzniká žiadna, takže od 0 viac alebo menej stále 0 v špecifických prípadoch.

    A v DP za rok 2012 už uplatňovať nič nemusí, lebo príjem je zdanený ( daň sa vrátiť nedá) takže tento príjem ani nemusí uvádzať do DP za rok 2012.
    hmmm - teraz som to pozrela bližšie - takže idem svoju dezinformáciu opraviť.....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zelkaem Pozri príspevok
    To znamená, že ani v DP si nemôžem uplatniť vrátenie dane, však?
    Nie .

    Prečo ZP strhávajú daň z preplatkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.