Zavrieť

Porady

výpoveď a následne nová pracovná zmluva

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či ma môže zamestnávateľ prepustiť v skúšobnej dobe ( to viem že môže), ale on mi dáva následne podpísať novú pracovnú zmluvu a zase so skúšobnou dobou. To je správne?
Prvá prac.zmluva bola od 13.06.2012 - skončenie 12.09.12 ( 3-mesačná skúšobná doba) a teraz nová zmluva od 13.09.12 a so skúšobnou dobou mesačnou.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :) kn-alka
ZÁKONNÍK PRÁCE

§ 45
Skúšobná doba



(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

(5) V kolektívnej zmluve možno odchylne od odseku 1 dohodnúť maximálnu dĺžku skúšobnej doby, ktorú je možné dohodnúť so zamestnancom v pracovnej zmluve, najviac šesť mesiacov a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, najviac deväť mesiacov.

(6) V kolektívnej zmluve možno odchylne od odseku 2 dohodnúť, že skúšobná doba sa nepredlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca a ďalšie objektívne dôvody, o ktoré sa predlžuje skúšobná doba vrátane času prekážok v práci na strane zamestnávateľa.

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

drobeceva
jersseyke Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či ma môže zamestnávateľ prepustiť v skúšobnej dobe ( to viem že môže), ale on mi dáva následne podpísať novú pracovnú zmluvu a zase so skúšobnou dobou. To je správne?
Prvá prac.zmluva bola od 13.06.2012 - skončenie 12.09.12 ( 3-mesačná skúšobná doba) a teraz nová zmluva od 13.09.12 a so skúšobnou dobou mesačnou.
pravdupovediac, ťažko pochopiť špekuláciu z-ľa...ide o opätovné uzatvorenie PP - skúšobná doba nie je možná

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
jersseyke Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či ma môže zamestnávateľ prepustiť v skúšobnej dobe ( to viem že môže), ale on mi dáva následne podpísať novú pracovnú zmluvu a zase so skúšobnou dobou. To je správne?
Prvá prac.zmluva bola od 13.06.2012 - skončenie 12.09.12 ( 3-mesačná skúšobná doba) a teraz nová zmluva od 13.09.12 a so skúšobnou dobou mesačnou.
PP v SD môže skončiť hocikedy. AK s tým postupom nesúhlasíš, nepodpisuj, je dosť neštandardný.

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

jersseyke
Aha ale keď mi dá na dobu neurčitú tak môže zase aj so skúšobnou dobou...
ďakujem pekne za poradenie...
drobeceva nie, ani pri dobe neurčitej nemôže dať SD
Tweety Evka pri dobe určitej len nemôže

výpoveď a následne nová pracovná zmluva

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.