Zavrieť

Porady

Písanie slovenských úvodzoviek

Zdravim Vas.
Poprosil by som o radu ohladom pisania slovenskych uvodzoviek. Mam Windows 7 Home Premium 64-bit a ked mam nastavenu SVK klavesnicu (akukolvek), stale sa mi uvodzovky zobrazuju v anglickej forme: "xxx". Zobrazuje sa mi to vsade, vo worde, skype, gmaily... Rad by som bol schopny pisat pri nastaveni SVK klavesnice „xxx“ a pri anglickej "xxx". Doteraz som s tym nikdy nemal problem, odkedy mam novy pocitac, tak mi to zobrazuje len anglicku formu uvodzoviek.
V prilohe zasielam nastavenie klavesnice.
Dakujem.
Nastavenie klavesnice.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    mozes pouzit aj klavesove skratky Úvodzovky Alt + 0132 Alt + 0147

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Hm, mám W7 a zásadne klávesnicu QWERTY a píše ako chceš. Nie je to skôr aplikáciou? Podľa mňa OS s tým nemá nič spoločné.

    danredden je offline (nepripojený) danredden

    danredden
    vlado 33 Pozri príspevok
    mozes pouzit aj klavesove skratky Úvodzovky Alt + 0132 Alt + 0147
    Ahoj, dakujem, viem, ze mozem pouzit tieto klavesove skratky, ale nie je to komfortne riesenie. Rad by som nasiel pricinu a bol schopny pisat uvodzovky normalne, tak ako doteraz.

    danredden je offline (nepripojený) danredden

    danredden
    Uprimne, nie som si isty, co si chcel tym print screenom naznacit, ale na predoslom notebooku som mal taktiez anglicku jazykovu verizu windows (tak ako na sucasnom) a nemal som tento problem. Kazdopadne, dakujem za snahu.

    danredden je offline (nepripojený) danredden

    danredden
    KoxXxo Pozri príspevok
    A prečo si windows neposlovenčíš?
    Preferujem anglicku verziu windows, lahsie sa hladaju informacie a rady, nakolko je to v anglictine a aj riesenia su popisane v anglictine. Nemam dovod pouzivat slovencinu, v tomto pripade si ale nemyslim, ze by to pomohlo, nakolko som mal vzdy anglicku verziu windows a fungovali mi slovenske uvodzovky.
    Naposledy upravil danredden : 15.09.12 at 17:07

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    https://docs.google.com/viewer?a=v&q...k9KyKrd-jjpjOA
    preštuduj
    S automatickými opravami súvisí aj Automatický formát: Formát (Alt + F), Automatický formát…

    (I), Možnosti… (Alt + M). Tu môžete aktivovať alebo inaktivovať napr. tieto funkcie:
    - rovné "úvodzovky" nahrádzať „oblými“
    - anglické radové číslovky ako horný index (1st namiesto 1st a pod.)
    - medzery po a, i, k, o, s, u, v, z pevnými medzerami
    - spojovníky (--) pomlčkou (–)
    - internetové a sieťové cesty hypertextovými prepojeniami

    danredden je offline (nepripojený) danredden

    danredden
    Dakujem, ale viem o moznosti nastavit tieto veci v pokrocilych nastaveniach automatickych oprav, ale v takom pripade mi aplikuje tie SVK uvodzovky aj pri anglickej klavesnici. To tiez nie je to, co chcem. Daco tu jednoducho nie je v poriadku a mam obavy, ze pricina je anglicka verzia windows. Je to jedine vysvetlenie momentalne, ktore nachadzam.
    misoft Windows je anglický, len lokalizácie sa robia.
    Kabaka123 22.05.15 08:20 priradil do Porady
    Kabaka123 22.05.15 08:20 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.