Zavrieť

Porady

Písanie obálok vo Worde

Prosím Vás, kto mi poradí, ako písať viac obálok vo Worde tak, aby mi adresy ostali v pamäti , keď ich budem ešte potrebovať nabudúce? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    simako
    Prosím Vás, kto mi poradí, ako písať viac obálok vo Worde tak, aby mi adresy ostali v pamäti , keď ich budem ešte potrebovať nabudúce? Ďakujem.
    Vytvoris si (najjednoduchsie cez Hromadnu korespodenciu) zdroj dat - subor, ktory ulozis na disk. (Myslim, ze v slovenskej verzia to nazyva zoznam). Je tam sprievodca, ktory ta tvorbou toho zoznamu povedie. Vyskusaj. Ak budes mat problem, skusim poradit podrobnejsie.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    simako
    Ďakujem Ti, Evanka, ael nie som o nič múdrejšia, ako som bola. Točím sa v tom stále dookola, a výsledok žiadny. Keby si bola taká láskava , podrobnejšie, polopatisticky mi to vysvetiť.
    S cim konkretne mas problem? Vytvorila si ten databazovy subor, kde su data pre adresy? Ak ano, tak polia (ak mas angl. ver - field) z tohto suboru vkladas na prislusne miesto obalky. A namieste poli na obalke sa objavi zaznam konkretnej adresy. Mozes dokonca selektovat, ked nechces tlacit vsetkych adresatov z databazy. Je to takto dost zlozite, lebo neviem co vlastne o tom vies. Ale zda sa ze velmi malo. Asi by bolo najlepsie keby si sa so mnou mohla spojit telefonom a viedla by som ta krok za krokom.

    Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

    Učím a študujem. :o) Hankagirl
    Preco to nerobite v MS access? Tam si kludne importnite tabulku z excelu abo wordu ak uz daku mate hotovu s tymi adresami, alebo si tu tabulku priamo nahadzte v accesse v ikonke tabulky a vramci ikonky zostavy je tam vytvorenie aj tlacenie vizitiek sprievodcom. Cez sprievodcu je to uplna hracka aj pre laika. To je presne aj na tie obalky. Ja to tlacim na nalepkove papiere a nalepujem na obalky. A nikdy s tym neboli problemy.

    Myslim ze access je velmi slusna vec na pracicky v kancli (databazky a tlacenia,prehlady...), lepsia ako excel a castokrat aj lepsia nez word.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jumper
    ..dobry chcem sa opytat, potreboval by som posielah hromadne cez skupiny v outlooku ale nechce sa mi to rucne nahadzovat da to to s externej dbase - excel outlook? vdaka..
    Áno, dá sa to. Treba v Outlooku cez menu File vybrať voľbu Import and Export a potom Ťa to navedie postupne samé na stiahnutie kontaktov z inej databázy (napr. Excel, Acces...)

    simako je offline (nepripojený) simako

    simako
    Ďakujem Ti, Evanka, ael nie som o nič múdrejšia, ako som bola. Točím sa v tom stále dookola, a výsledok žiadny. Keby si bola taká láskava , podrobnejšie, polopatisticky mi to vysvetiť.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Skús vo worde:


    Nástroje,
    Hromadná korešpodencia,
    vytvoriť

    navedie ťa to samé


    ale v angličtine to nepoviem

    Jednotlivé odkazy na polia potom umiestniš tam, kde chceš aby sa ti príslušná časť písala (napr. Meno, Priezvisko, ulica atď.)

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Simako
    ak chceš...môžem ti poslať komplet buď návod...alebo už vytvorené
    aj obálky s adresami, ktoré si zmeníš na svoje...
    ale skús povedať..aký word máš..myslím verziu...
    a môžeme sa dohodnúť...
    nie je to nič zložité...
    Naposledy upravil Hlinkovx : 23.03.05 at 19:51

    Myro je offline (nepripojený) Myro

    Myro
    Ahoj. Rad pomozem ak mozem... urobim ti to kludne a poslemmailom hotove, len mi napis verziu Wordu, resp. Officu. 97? 2000? 2003? XP?

    macik.m je offline (nepripojený) macik.m

    macik.m
    simako
    Ďakujem Ti, Evanka, ael nie som o nič múdrejšia, ako som bola. Točím sa v tom stále dookola, a výsledok žiadny. Keby si bola taká láskava , podrobnejšie, polopatisticky mi to vysvetiť.

    I ja mám podobný problém a skúsim sa riadiť podľa vášho návodu, často sa mi stáva, že zadaná adresa, sa mi rozstrúsi v riadkoch, je nesúmerná.
    ďakujem za pochopenie. macik.m

    jumper je offline (nepripojený) jumper

    jumper
    Hankagirl
    Preco to nerobite v MS access? Tam si kludne importnite tabulku z excelu abo wordu ak uz daku mate hotovu s tymi adresami, alebo si tu tabulku priamo nahadzte v accesse v ikonke tabulky a vramci ikonky zostavy je tam vytvorenie aj tlacenie vizitiek sprievodcom. Cez sprievodcu je to uplna hracka aj pre laika. To je presne aj na tie obalky. Ja to tlacim na nalepkove papiere a nalepujem na obalky. A nikdy s tym neboli problemy.

    Myslim ze access je velmi slusna vec na pracicky v kancli (databazky a tlacenia,prehlady...), lepsia ako excel a castokrat aj lepsia nez word.
    ..dobry chcem sa opytat, potreboval by som posielah hromadne cez skupiny v outlooku ale nechce sa mi to rucne nahadzovat da to to s externej dbase - excel outlook? vdaka..

    jumper je offline (nepripojený) jumper

    jumper
    Chobot
    Áno, dá sa to. Treba v Outlooku cez menu File vybrať voľbu Import and Export a potom Ťa to navedie postupne samé na stiahnutie kontaktov z inej databázy (napr. Excel, Acces...)
    ..dakujem..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.