Zavrieť

Porady

stavebné povolenie môže byť zamietnuté?

bývam na dedine,kto mi vydá stav.povolenie,chcem stavať v záhrade u rodičov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    zajac999 Pozri príspevok
    tak si to teda zistím a dám vedieť.Čo ale potom ked nepochodím,mám smolu?mám si kúpiť byt ,ktorý vyjde ešte drahšie alebo risknúť stavbu načierno a potom niesť dôsledky?Dá sa to potom dodatočne zlegalizovať,alebo mám dať starostovi do vrecka?
    Spýtaj sa ho, či obec dá súhlas s vyňatím z pôdneho fondu na výstavby RD na záhrade. Ak nie tak prečo, lebo záhrada sa dá zmeniť na stavebný pozemok.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Príslušná obec. Každá obec je stavebným úradom, aj keď to robia cez spoločné obecné úrady(teda aspoň u nás)

    zajac999 je offline (nepripojený) zajac999

    zajac999
    ako mám postupovať, ak mi starosta povie, že v našej záhrade sa stavať nemôže,napr.že to nie je v územnom pláne obce.Údajne už u suseda to ide..

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    zajac999 Pozri príspevok
    ako mám postupovať, ak mi starosta povie, že v našej záhrade sa stavať nemôže,napr.že to nie je v územnom pláne obce.Údajne už u suseda to ide..
    Nebude to tym, ze zahrada u vas je vedena ako zahrada a u suseda ako stavebny pozemok?

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    zajac999 Pozri príspevok
    všetci tam majú záhrady a ten konkrétny sused vinohrad(žeby vyšie záujmy?)
    musíte ale zistiť, čo je to v územnom pláne, nie či tam je fyzicky niečo zasadené. Potom treba požiadať o zmenu územného plánu, ale to neviem, či sa Vám podarí.

    zajac999 je offline (nepripojený) zajac999

    zajac999
    tak si to teda zistím a dám vedieť.Čo ale potom ked nepochodím,mám smolu?mám si kúpiť byt ,ktorý vyjde ešte drahšie alebo risknúť stavbu načierno a potom niesť dôsledky?Dá sa to potom dodatočne zlegalizovať,alebo mám dať starostovi do vrecka?

    stavebné povolenie môže byť zamietnuté?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.