Zavrieť

Porady

Dedenie

Dobrý deň môj starý otec zomrel pred 40 rokmi, spolu so starou mamou mali byt. I keď môj otec a jeho brat boli v čase jeho smrti plnoletí na liste vlastníctva bola po dedičskom konaní iba moja stará mama a tá pred istým časom dala darovacou zmluvou polovicu toho bytu otcovmu bratovi. Vyzerá to takže stará mama chce otca vydediť. Chcem sa spýtať či ho môže vydediť aj z otcovho podielu ak je celý byt napísaný na ňu resp. ½ na starú mamu a ½ na otcovho brata ak starý otec počas života nepodnikol v tomto smere žiadne kroky ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pepko175 Pozri príspevok
    Dobrý deň môj starý otec zomrel pred 40 rokmi, spolu so starou mamou mali byt. I keď môj otec a jeho brat boli v čase jeho smrti plnoletí na liste vlastníctva bola po dedičskom konaní iba moja stará mama a tá pred istým časom dala darovacou zmluvou polovicu toho bytu otcovmu bratovi. Vyzerá to takže stará mama chce otca vydediť. Chcem sa spýtať či ho môže vydediť aj z otcovho podielu ak je celý byt napísaný na ňu resp. ½ na starú mamu a ½ na otcovho brata ak starý otec počas života nepodnikol v tomto smere žiadne kroky ďakujem .
    Ak je byt jej, môže si s ním robiť to, čo ona uzná za vhodné. Môže ho darovať, komu chce .. resp teraz už by sa mal k tomu vyjadriť aj otcov brat - ak by chcela svoju polovicu dať niekomu cudziemu

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pred 40 rokmi tazko bol byt vo vlastnictve, takze sa vlastne nemohol dedit.
    Prepisoval sa len uzivatel.

    Kedy bol byt odkupeny do vlastnictva?
    Urcite az v case, kedy jeho najomcom bola iba babka.
    Teda ona je vlastnik, ona si moze robit, co chce.
    V aktualnej situacii by posmrti babky dedili obaja synovia 1/2 z jej podielu na byte,
    teda otec by vlastnil 1/4, jeho brat 3/4 bytu.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    neexistuje niečo také ako právo dediť. Ak po babke zostane ešte nejaký majetok, je možné započítať na podiel otcovho brata to, čo dostal za života do daru ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.