Zavrieť

Porady

Daň z príjmu pri dedení

Chcem Vás veľmi poprosiť poradiť ohľadom dane z prijmu z oblasti dedenia.Ako sa platí daň z príjmu, ak sa vôbec platí, ak som zdedila byt po slobodnej sestre(rodičia už nežijú) a následne som ho hned predala. Som povinná platiť daň alebo podávať daňove priznanie? Sestra vlastnila byt 1,5 roka ale bývala v ňom 15 rokov.Cena bytu, uvedená pri dedičskom konaní, nebola stanovená súdnym znalcom, ale je stanovena súdom paušalne na všetky byty v danej oblasti, je rovnaká, za akú sa byt predal. Budem platiť daň, ak mi vlastne nevznikol žiaden príjem? Kedy som povinná podať daňové priznanie? Prosim o radu, lebo každý daňový poradca mi hovorí niečo iné. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydušik1 je offline (nepripojený) Lydušik1

    úplne obyčajná mamina a manželka, ktorá ľúbi svojich dvoch chlapov ...viac Lydušik1
    annamari77
    Chcem Vás veľmi poprosiť poradiť ohľadom dane z prijmu z oblasti dedenia.Ako sa platí daň z príjmu, ak sa vôbec platí, ak som zdedila byt po slobodnej sestre(rodičia už nežijú) a následne som ho hned predala. Som povinná platiť daň alebo podávať daňove priznanie? Sestra vlastnila byt 1,5 roka ale bývala v ňom 15 rokov.Cena bytu, uvedená pri dedičskom konaní, nebola stanovená súdnym znalcom, ale je stanovena súdom paušalne na všetky byty v danej oblasti, je rovnaká, za akú sa byt predal. Budem platiť daň, ak mi vlastne nevznikol žiaden príjem? Kedy som povinná podať daňové priznanie? Prosim o radu, lebo každý daňový poradca mi hovorí niečo iné. Dakujem.
    Daň z dedičstva už neexistuje, predajom bytu Ti vznikol príjem, teda si povinná zaplatiť daň z príjmu, ktorý Ti vynikol prevodom nehnuteľnosti, je tu možnosť oslobodenia od dane, avšak sa vyžadzuje, aby išlo o nehnuteľnosť nadobudnutú priamym dedením a poručiteľ (teda sestra) by musela byť vlastníkom nehnuteľnosti najmenej 5 rokov. Daňové priznanie sa podáva do konca marca roka nasledujúceho po roku, v ktorom si nadobudla príjem. Aspoň myslím, že by to tak malo byť

    Daň z príjmu pri dedení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.