Zavrieť

Porady

75% pracovný úväzok a prekážky v práci

Ahojte,

prosím Vás o radu. Mám pracovnú zmluvu na 75% úväzok, nemám stanovené, kedy musím chodiť do práce, ale mám stanovené, že musím odrobiť týždenne 30h - z toho aj homeoffice, teda napr 4h v práci, 2h doma...nechodím do práce každý deň, vždy si mesiac dopredu napíšem, kedy ten daný mesiac do práce prídem a kedy neprídem. Ale čo keď idem k lekárovi? Môžem odovzdať v práci ospravedlnenku? Napr dnes som neprišla na 7h ráno, ako sme sa dohodli, že budem chodievať, prišla som na 9tu hodinu, pretože som bola ráno u lekára, doniesla som aj ospravedlnenku a bola som v práci do 12tej hodiny. Lenže od našich "múdrych" personalistiek mi prišiel mail, že ja keďže mám pohyblivú pracovnú dobu, nemám nárok na prekážky v práci, je toto pravda??? Pretože podľa mňa majú aj oni pohyblivú pracovnú dobu, majú len stanovené, že musia odrobiť 8,5h, ale nemajú stanovené, že musia prísť do práce na 8.00 a odísť 16.30. Ďakujem za Vaše odpovede.

Snáď som to neskomplikovala a napísala zrozumiteľne.

Ďakujem ešte raz za Vaše rady. Naposledy ste mi pomohli s obedovými prestávkami, ktoré mi neprávom strhli a ďalší mesiac museli doplatiť. Tak som zvedavá, kto má teraz pravdu. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    75% pracovný úväzok a prekážky v práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.