Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať ?

Prosím, veľmi súrne!
Ak fy vznikla 29.1.2006 a má z r. 2005 drobné zriaďovacie náklady /kolky, poštovné/ asi vo výške 12.000 Skk je možné ich uplatniť do nákladov r.2006 a budú to aj daňové náklady r.2006 ???

A ako to zaúčtovať???
5**/381 predpis 29.1.06 pri otvorení HK
381/211 ??? úhrada bločkov z r. 2005

Takto mi poradila účtovníčka-živnostníčka. Prosím poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valleri1 je offline (nepripojený) Valleri1

    Valleri1
    Tak s niecim takym sa asi vela ludi nestretlo. Neviem presne, ale mam dojem, ze by to nemalo ist na 381, aspon ja by som to tam nedavala, pretoze firma vznikla az v roku 2006, takze tento rok sa poklada za uctovny, tym padom aj prvy pre vedenie uctovnictva firmy. Naklady by som dala priamo do spotreby na 5xx, aj ked suvisia s predhadzajucim obdobim (nie vsak z hladiska danej firmy, s jej uctovnym obdobim). Ucet 381 podla mna mozes pouzit pri tejto firme na rozpati rokov 2006 a 2007, ale nie este pred vznikom firmy. To je aspon moj nazor, naozaj neviem. Tiez by ma zaujimalo aky maju na to nazor ostatni, je to celkom zaujimava tema.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Lila
    Prosím, veľmi súrne!
    Ak fy vznikla 29.1.2006 a má z r. 2005 drobné zriaďovacie náklady /kolky, poštovné/ asi vo výške 12.000 Skk je možné ich uplatniť do nákladov r.2006 a budú to aj daňové náklady r.2006 ???

    A ako to zaúčtovať???
    5**/381 predpis 29.1.06 pri otvorení HK
    381/211 ??? úhrada bločkov z r. 2005

    Takto mi poradila účtovníčka-živnostníčka. Prosím poraďte mi.
    Ak firma vznikla 29.01.2006 - zriaďovacie náklady dávaš do roku 2006. Všetky náklady /týkajúce sa založenia firmy/ ktoré vznikli rok pred vznikom s.r.o. môžeš davať do nákladov v roku 2006.
    Naposledy upravil Tatiana : 21.02.06 at 12:05

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.