Zavrieť

Porady

stará verzus nová FI

K 31.8.2012 niektorí Zc ukončili PP dohodou jednej FI a následne od 1.9.2012 majú PZ v novej. Nové FI nie sú dcérske alebo preberajúce FI, sú ako nový zamestnávateľ.

Zc mali dosť nevyčerpanej dovolenky. Ja som im ju preplatila v mzde za 8/2012.

V nových FI majú Zc alikvótne časti do konca roka, samozrejme podľa ZP, nárok po odpracovaní 60 dní.

Existuje aj iná možnosť? Myslím oficiálna, v rámci ZP, eventuálny presun nevyčerpanej dovolenky do nových FI a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    dôvod zrušenia PP v starej firme? Zánik? Zlúčením? Firma, kde je nový PP je nástupníckou organizáciou? Preberá majetok a záväzky? Mali prebrať aj pracovníkov - bez ukončenia pôvodného PP, pokračovanie, vrátane nároku na dovolenku atď. Teraz sa posudzujú ako noví zamestnanci - skúšobná doba, výpovedná doba ... aj ja jaaaj - ale ste ich dostali......

    Ballošica je offline (nepripojený) Ballošica

    Ballošica
    Ani zánik, ani zlúčenie, ani nástupnícka FI, nepreberá majetok, ani záväzky... nová FI s možno povedať, že priehľadnejšie výnosy/náklady?
    Mne je to jasné, že sa posudzujú ako noví Zc so všetkým, len som sa potrebovala uistiť, že som postupovala správne a iná možno ofi nie je, len šéf si myslí, že môže všetko.
    A Zc by pristali aj na € z preplatenej dovolenky, aj na voľno.
    Ďakujem.

    stará verzus nová FI

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.