Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce a NúP

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, že ak som registrovaná na úrade práce, podporu nepoberám ani sociálne dávky mám možnosť ísť pracovať na dohodu o vykonaní práce, bude to ale viac ako 143,40€ mesačne, t.j. musím sa odhlásiť z úradu.
K otázke: čo to pre mňa znamená aké odvody si musím platiť? Viem, že zdravotné určite, ale či aj niečo iné? A ak si nebudem iné platiť môžem sa opäť prihlásiť na úrad, keby som dohodu ukončila?
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mona44 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, že ak som registrovaná na úrade práce, podporu nepoberám ani sociálne dávky mám možnosť ísť pracovať na dohodu o vykonaní práce, bude to ale viac ako 143,40€ mesačne, t.j. musím sa odhlásiť z úradu.
    K otázke: čo to pre mňa znamená aké odvody si musím platiť? Viem, že zdravotné určite, ale či aj niečo iné povinné sú iba zdravotné odvody A ak si nebudem iné platiť môžem sa opäť prihlásiť na úrad, keby som dohodu ukončila? môžeš
    Ďakujem pekne.
    v texte

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    neviem či by nebolo vhodnejšie aby ťa oni vyradili na základe vyššieho príjmu, ako keď sa odhlásiš dobrovoľne sama myslím, že vtedy sa máš právo nahlásiť sa až po 3 mesiacoch
    mona44 čiže, ak ma oni vyradia môžem sa prihlásiť opäť kedykoľvek a ak sa odhlásim sama , tak až o 3 mesiace?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nerada by som ťa zavádzala a teraz rozmýšľam, neviem či to neplatí len pri pracovnej zmluve keď ťa vyradia a ty ostaneš opäť bez práce tak sa môžeš opäť prihlásiť, každopádne by som sa poradila u tých pracovníkov ku ktorým sa chodíš zapisovať ako to je. Ak som ťa zaviedla je mi ľúto , ale za opýtanie sa nič nedáš, Nech sa ti darí.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Anik Pozri príspevok
    neviem či by nebolo vhodnejšie aby ťa oni vyradili na základe vyššieho príjmu, ako keď sa odhlásiš dobrovoľne sama myslím, že vtedy sa máš právo nahlásiť sa až po 3 mesiacoch
    práveže je to naopak, ak upsvar vyradí pre nespoluprácu, tak sa môže opätovne zaradiť až po 3 mesiacoch..

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ospravedlňujem sa
    zle som sa vyjadrila, máš pravdu vtom, že ak ju vyradí úrad pre nespoluprácu tak sa samozrejme nemôže ísť nahlásiť skôr ako o 3 mesiace. Avšak ak je človek vyradený kôli tomu že nastúpil do práce a ja neviem o 2 mesiace v skúšobnej dobe skončí môže sa ísť znova nahlásiť na ÚP.

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Dobrý deň. Evidovaná na ÚP bez poberania dávky má príjem z dohody do stanovenej výšky. Môže mať aj príjem z prenájmu, ak áno je príjem z prenájmu obmedzený výškou? Rozdeľuje sa príjem aj pre tento účel podľa druhu príjmu (zákon o dani z príjmu), alebo sa príjem spočítava dokopy? Ďakujem.

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    katka s. Pozri príspevok
    Dobrý deň. Evidovaná na ÚP bez poberania dávky má príjem z dohody do stanovenej výšky. Môže mať aj príjem z prenájmu, ak áno je príjem z prenájmu obmedzený výškou? Rozdeľuje sa príjem aj pre tento účel podľa druhu príjmu (zákon o dani z príjmu), alebo sa príjem spočítava dokopy? Ďakujem.
    Posúvam

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    príjem z prenájmu nehnuteľnosti, aj keď vysoký ti evidenciu na UP neohrozuje.....
    katka s. Ďakujem

    dohoda o vykonaní práce a NúP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.