Zavrieť

Porady

DPH - kontrola,účtovanie 343

Zajtra mám kontrolu DPH za 06/2004-mali sme nad.odpočet.

Ku kontrole budem dokladovať aj účtovanie na 343. Čo všetko môže byť na tom účte za 06/2004 ? Musia tam byť len tie prípady, ktoré sa týkajú iba mes. 06/2004 alebo môžu tam byť prípady za 05/2004 a 07/2004 ale v daň. priznaní za 06/2004 neboli priznané.

Musí mi sedieť daň. priznanie DPH za 06/2004 s konečným stavom na účte 343 k 30. 06. 2004 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Správne vedené účtovníctvo je obrazom skutočnosti. To znamená že DP za 06/04 predstavuje skutočnosť a tá musí byť zhodná s účtovným stavom k 30.06.04.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Daňové priznanie DPH za 6/2004 má sedieť so zostatkom na účte 343 k 30.6.2004. Ale zaúčtované tam môžu byť položky, ktoré nesúvisia len s 6/2004. Daj vedieť, ako dopadla kontrola! Každý poznatok je zaujímavý.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Tak ma napadlo, že ak sa ti v jednom mesiaci miešajú DPH, ktoré sa 06/04 netýkajú, mala by si používať tzv. preúčtovanie DPH cez analytické účty.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja používam taktiež analytické účty k 343, potom stav na 343000 mi sedí s DP za ten ktorý mesiac.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Mne pri kontrole DPh 3/2004 kontrolovali:
    Obraty anal. účtov vstup, výstup
    obrat výstup = daňové priznanie, KS výstup=0 ( pri účtovaní daňového priznania sa podľa tohto priznania preúčtuje na účet anal.evid. domerky a vratky)

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Súhlasím ,ja si každý mesiac kontrolujem podľa účtovného stavu 343, či mám dobre daňové priznanie, malo by to sedieť.
    mne tiez sedí danové priznanie s konecnym stravom 343. pouzivam analyticke preuctovacie ucty.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Kontrola mi dopadla OK.

    Môžete mi poslať ako účtujete DPH ? Čo preúčtujete ?
    Vstup 343.019 : 100,00 Sk
    Výstup 343.119 : 300,00 Sk
    Odvod DU 343.090 : 200,00 Sk

    Mám niečo ešte preúčtovať ?

    Ďakujem.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Preúčtuj to takto:

    343090/343019 = 100
    343119/343090 = 300
    Po tomto preúčtovaní je zostatok účtu na strane Dal Sk 200 t.j. daň povinnosť, ktorá Ti musí súhlasiť s DP. Potom zaplatenie daň.povinnosti preúčtuješ takto:
    343090/221 = 200

    DPH - kontrola,účtovanie 343

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.