Zavrieť

Porady

Odpisovanie N a HIM

Za svet nemôžem nájsť, v ktorej téme sa hovorilo o tom, že zriaďovanie výdaje sa odpisujú 4 roky. Ja som mala zaradené do odp. skupiny 2 - t.j. 8 rokov. V roku 2004 bola zmena na 6 rokov. Keď som prepočítala na 1/6, tak mi vyšlo aj tak na 8 rokov, lebo ak som dobre pochopila, dozadu sa neupravujú. Môžem dať celý zostatok do roku 2005, alebo to musím odpísať ako to vyšlo po prepočte - až v roku 2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Podľa § 22/7 sú zriaďovacie výdavky nad 50000 nehmotným majetkom a podľa § 22/8 sa odpíšu najneskôr do 5 rokov ale neviem kedy bola táto zmena, ale mám pocit, že už v 2003 . ? (ak nie skôr)

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    § 58c ZDP z roku 2003 bod 5/ NIM už zaradený sa odpisuje ako doteraz, alebo sa celý odpíše /odpisovala som ďalej ako bol zaradený/. V roku 2004 som už mala odpísať celé - neodpísala som. Zostatkovú cenu už asi v roku 2005 budem musieť dať ako nedaňový náklad????? /riaditeľ ma zabije/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.