Zavrieť

Porady

Nedokoncene zateplenie bloku, domovy dovernik podpisal, prace su prebrane bez zavad

Pekny den, prosim o radu, domovy dovernik po "zvlastnom" vybaveni zateplovania /napr.presvedc il majitelov bytov, ze je lepsie ak kazdy vlastnik bytu si vybavi uver na svoj byt/ a dalsie ine specialitky, vysledok je, ze prizemie a pivnice ostali bez zateplenia. Kedze byty obyvaju starsi obcania, tak kazdy sa pozera len na seba, u nich je zateplene a .... dalej nic. Bola zvolana schodza za ucasti spolocenstva a vysledok bol, ze dmovy dovernik, ktory tuto vec vybavoval, sa
spoji s firmou, aby to prediskutovali. Preslo uz par mesiacov, domovy dovernik je k nezastihnutiu, blizi sa dalsia zima, a ti, co sme na prizemi, zaciname v byte chodit obleceni teplejsie, ako vonku.
Prosim, poradte mi, co dalej a pripadne kde sa dovolat spravodlivosti. P.s. ide o KE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    To hlavne je aby ste mali zaujem sa v dome dohodnut! Ak mate tehlovy dom z 30tych az 50tych rokov, je vhodne prepoctat vyhodnost dalsej investicie. Je mozne, ze v zaujme vsetkych vlastnikmov bude všestranne vyhodnejsie prepocitat straty, vyregulovat kurenie a cenovo zvyhodnit vlastnikov na prizemi a poslednom poschodi ( ak Vam daju cenove zvyhodnenie, dokurovat si mozete el. radiatormi alebo setrit ). V bytoch s individual. kurenim si vlastnici kuria na cca 21oC, v bytovkach Vam ,,tlacia,, 24 az 26oC. Zateplovači bytoviek ma iste preklinaju, vlastnici na 2 a peredposlednom poschodi nesuhlasia, ale ak maju susedia troochu sudnosti mozno sa dopočitaju k rozumnej cenovo najvyhodnejej moznosti pre spoluvlastnikov Druhou neprijemnou skutocnostou je ze po akomkolvek zatapleni bude na prizemi a pod strechou zima a v lete pod strechou aj teplo az horuco.
    Naposledy upravil felix1 : 23.09.12 at 18:03

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    costym1 Pozri príspevok
    Pekny den, prosim o radu, domovy dovernik po "zvlastnom" vybaveni zateplovania /napr.presvedc il majitelov bytov, ze je lepsie ak kazdy vlastnik bytu si vybavi uver na svoj byt/ a dalsie ine specialitky, vysledok je, ze prizemie a pivnice ostali bez zateplenia. Kedze byty obyvaju starsi obcania, tak kazdy sa pozera len na seba, u nich je zateplene a .... dalej nic. Bola zvolana schodza za ucasti spolocenstva a vysledok bol, ze dmovy dovernik, ktory tuto vec vybavoval, sa
    spoji s firmou, aby to prediskutovali. Preslo uz par mesiacov, domovy dovernik je k nezastihnutiu, blizi sa dalsia zima, a ti, co sme na prizemi, zaciname v byte chodit obleceni teplejsie, ako vonku.
    Prosim, poradte mi, co dalej a pripadne kde sa dovolat spravodlivosti. P.s. ide o KE
    add 1. - pod významom slova " domový dôverník " myslíš zástupcu vlastníkov bytov ???
    Lebo ak áno , tak je to tak trochu jemne povedané blbosť .
    Na takéto niečo nemá oprávnenie .

    add 2. - áno , súhlasím s tým , že je to lepšie - jednoznačne .
    Si predstav , že jeden - dvaja vlastníci bytov prestanú platiť ( dôvod je nepodstatný ) tie splátky úveru .
    To ale následne znamená , že z fondu opráv sa odčerpávajú financie aj tak , lebo banku nezaujímajú problémy ...banka má záujem len splátkach .

    Zvyšok je pre mňa nepodstatný .....aj keď ide o KE

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Fakt "zvláštnom" ale aj "zvláštnou" správou domu. Máte SVB, alebo zmluvu o výkone správy so správcom domu? Dôverník domový, zo zákona neexistuje, ale dôvera, áno! Ale tá sa vám nevyplatila. A čo tak 182/1993? Nebolo treba?

    costym1 je offline (nepripojený) costym1

    ja som ja costym1
    Vdaka za rady, myslela som skor z oblasti, ci a ako pravnou formou zatlacit na cloveka, ktory podpisal prevzatie a ukoncenie zateplenia. Debata s nim a dohoda nie je mozna.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    costym1 Pozri príspevok
    Vdaka za rady, myslela som skor z oblasti, ci a ako pravnou formou zatlacit na cloveka, ktory podpisal prevzatie a ukoncenie zateplenia. Debata s nim a dohoda nie je mozna.
    ...snáď iba tým súdom .......ale na základe relevantných dôkazov...

    Lenže zasa v hádankách sa vyjadruješ .....

    Nedokoncene zateplenie bloku, domovy dovernik podpisal, prace su prebrane bez zavad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.