Zavrieť

Porady

zaplatené záväzky v PU, ale nezaúčtované

Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo jednej firmy, kde som zistila, že záväzky z r. 2004 boli v skutočnosti uhradené, ale neboli zaúčtované cez pokladňu. Môžem to zaúčtovať interným dokladom s dátumom 01.01.2005? Ak nie čo mi poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mysimis
    Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo jednej firmy, kde som zistila, že záväzky z r. 2004 boli v skutočnosti uhradené, ale neboli zaúčtované cez pokladňu. Môžem to zaúčtovať interným dokladom s dátumom 01.01.2005? Ak nie čo mi poradíte?
    To je pekné, a ako sa urobila povinná inventarizácia peňažnej hotovosti k 31.12.2004 podľa zákona o účtovníctve?
    Naposledy upravil Tweety : 21.02.06 at 15:48

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V pokladni je vysoká hotovosť. Potrebujem to dať na poriadok a neviem čo s tým.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mysimis
    V pokladni je vysoká hotovosť. Potrebujem to dať na poriadok a neviem čo s tým.
    A ako vieš, že boli uhradené, sú doklady?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    doklady sa nachádzajú medzi VPD, ale nie sú zaúčtované v pokladni.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mysimis
    doklady sa nachádzajú medzi VPD, ale nie sú zaúčtované v pokladni.
    Kedže doklady máš a ich zaúčtovanie neovplyvní zisk 2004, ani 2005, dala by som to do roku 2005.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    mysimis
    doklady sa nachádzajú medzi VPD, ale nie sú zaúčtované v pokladni.
    aj ja som mala takýto prípad, že sa našli doklady, zaúčtovala som ich riadne cez pokladňu s dátumom, kedy sa našli. Ale nebolo to cez rok.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zisk mi to neovplyvní ani v r. 2004 ani v r. 2005. Akurát sa mi znížia závúzky a hlavne to bude v poriadku.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    mysimis
    Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo jednej firmy, kde som zistila, že záväzky z r. 2004 boli v skutočnosti uhradené, ale neboli zaúčtované cez pokladňu. Môžem to zaúčtovať interným dokladom s dátumom 01.01.2005? Ak nie čo mi poradíte?
    Ak máš doklady o tom, že sú záväzky uhradené (zrejme ide o pokladničné doklady), tak ich zaúčtuj vtedy, kedy si ich obdržala. Ale samozrejme je potrebné si ich odsúhlasiť s dodávateľmi, akou formou boli vyrovnané (mohli byť vyrovnané aj zápočtom) a tým istým spôsobom ich budeš účtovať aj Ty. Predpokladám, že cez banku asi uhradené neboli, pretože by Ti nesedel PS k 1.1.2005

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Sú to riadne vyplnené príjmové doklady od dodávateľov, sú k nim vypísané aj výdavkové doklady, sú pozakladané medzi pokladničnými dokladmi roku 2004, ale nepochopila som prečo neboli zaúčtované. Ďakujem za všetky rady.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mysimis
    Sú to riadne vyplnené príjmové doklady od dodávateľov, sú k nim vypísané aj výdavkové doklady, sú pozakladané medzi pokladničnými dokladmi roku 2004, ale nepochopila som prečo neboli zaúčtované. Ďakujem za všetky rady.
    No super, máš k tomu všetko, čo potrebuješ, tak to naúčtuj do 2005, hoci neskôr, ako bolo potrebné, ale čo už. Môže byť akurát problém s tými úhradami u partnerov.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    mysimis
    Sú to riadne vyplnené príjmové doklady od dodávateľov, sú k nim vypísané aj výdavkové doklady, sú pozakladané medzi pokladničnými dokladmi roku 2004, ale nepochopila som prečo neboli zaúčtované. Ďakujem za všetky rady.
    Tak ich kľudne zaúčtuj v r. 2005.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.