Zavrieť

Porady

Atypické rohové okno ako riešiť preklady nad oknom

Drahý stavbári našiel by sa niekto kto by mi mohol poradiť ako riešiť preklady pri takomto okne???
Budem ho mať zabudované v kuchyni v stene hrubky 30cm z Y-ongu. Kedže okno samo o sebe nemá Boh vie akú výstuhu ani v tom rohu rámu chcela by som sa opýtať ako by ste riešili preklady aby to držalo na mieste v poriadku. Jedná sa o novostavbu... prikladám aj obrázok ale ten je len ilustračný, moje okno bude plastové s výškou 1m a šírkou 1,5metra z obydvoch strán...
Ďakujem pekne
Naposledy upravil Erika az : 25.09.12 at 08:16 Dôvod: obraz
1089481.jpg  
vlado 33 Odvážne riešenie toho okna,bez statika ani pomyslieť tak ako radia ostatní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na toto potrebujete statický posudok, alebo dobrého právnika ,keď to niekomu kydne na hlavu a vy prežijete.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ako ? Presne podľa schválenej projektovej dokumentácie.
    Pod ňou je predpokladám podpísaný človek, ktorý má na to vzdelanie a patričné oprávnenia.

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    To by aj sedelo,, lenže táto časť domu jel len prístavba k už existujúcemu domu, a projekt k nej nebol vypracovaný kedže staviame svojpomocne,, preto sa pýtam ak by som mala projekt vedela by som

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    Stavebné povolenie mám na stavbu a podla obecného úradu som nepotrebovala projekt,, tak potom nechápem,,

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Treba minimálne statický posudok - ťažko povedať, čo všetko je predmetom prerábky, ale ak idete niečo takéto dorábať, tomuto sa nevyhnete. A to že netreba projekt stavebnému úradu ešte neznamená že ho netreba aj Vám, aby ste vedeli ako máte stavať. Úradníkovi je projekt na založenie do šuplíka, Vám ho treba na stavanie...

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    JA SA PíTAM NA POSTUP NIE NA PAPIEROVAČKY OKOLO TOHO TIE MÁME V PORIADKU,,, RIEŠIM LEN TIE PREKLADY VŠETKO OSTATNÉ UŽ MÁM,,,,

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Erika az Pozri príspevok
    JA SA PíTAM NA POSTUP NIE NA PAPIEROVAČKY OKOLO TOHO TIE MÁME V PORIADKU,,, RIEŠIM LEN TIE PREKLADY VŠETKO OSTATNÉ UŽ MÁM,,,,
    Tak to daj projektantovi alebo statikovi, nech ti to navrhnú. Tí majú na to oprávnenie.

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Erika az Pozri príspevok
    JA SA PíTAM NA POSTUP NIE NA PAPIEROVAČKY OKOLO TOHO TIE MÁME V PORIADKU,,, RIEŠIM LEN TIE PREKLADY VŠETKO OSTATNÉ UŽ MÁM,,,,
    "Papierovačky" sú stavebné povolenie a pod., projekt (a dupľom statika) nie je len "papier". To si vážne myslíte že Vám tu niekto len tak z brucha poradí, koľko železa a akého tam máte dať, resp. ako to spraviť, keď k tomu nemá okrem ilustračného obrázku nič? Z toho obrázku Vám dobre poradil 220870 - dať si vypracovať statický posudok - to je asi jediná korektná rada.
    Mimochodom - projekt ako taký sa zvyčajne delí na projekt pre stavebné povolenie (to je ten do "šuplíka" na stavebný úrad) - ten od vás nepýtali a projekt pre realizáciu - t.j. projekt pre Vás aby ste vedeli čo a ako stavať - a ten si vo vlastnom záujme dajte vypracovať.

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    Chápem vaše vysvetlenie,,, vyhladám teda statika aby mi poradil,, Ďakujem Vám pekne všetkým,,,

    Atypické rohové okno ako riešiť preklady nad oknom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.