Zavrieť

Porady

ako mať kontrolu nad s.r.o. ?

Poraďte : potrebujem založiť s.r.o.-čku no nemôžem v nej nijako figurovať (štátna služba). Ako to urobiť čo najlepšie, aby som mal nad spoločnosťou 100% kontrolu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    V podstate nijako nebudeš mať na 100 % kontrolu.Založiť si akciovku v štáte kde dovoľujú mať akcie na doručiteľa a tá a.s. si tu založí sro.
    Ak si založíš na SK sro a ako spoločník bude príbuzný alebo známy nebudeš to mať na 100% a je to horšie ako so zahraničnou as.

    Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

    priemerný muž Roman.S
    Hanka, nesranduj, ide predsa o peniaze Ako to je, aký je rozdiel medzi konateľom a spoločníkom ?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    bepo
    V podstate nijako nebudeš mať na 100 % kontrolu.Založiť si akciovku v štáte kde dovoľujú mať akcie na doručiteľa a tá a.s. si tu založí sro.
    Ak si založíš na SK sro a ako spoločník bude príbuzný alebo známy nebudeš to mať na 100% a je to horšie ako so zahraničnou as.
    Bepo Ti navrhol asi jedinú možnosť, ako byť priamym vlastníkom, ktorého "nie je vidieť".
    Zároveň Ti dal aj druhú možnosť - Tebe dôverihodnú osobu. Tú by si si mohol poistiť zmluvou,zmenkou a pod. ktorá by Ťa aspoň ako-tak chránila voči tej osobe, pokiaľ by si to považoval za potrebné.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Doplním bepa a STRELCA v tom, že nemusíš zakladať s.r.o., ale rovno privátnu a.s. podľa slovenského práva, kde budú akcie na doručiteľa. Ty nemusíš figurovať v žiadnych orgánoch spoločnosti.
    Tá optimalizácia cez zahraničnú a.s. sa mi zdá vhodná iba vtedy, ak by išlo o "veľké peniaze", ale to by sa už asi aj oplatilo odísť zo štátnej služby
    Alebo chceš využívať insider trading ??

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Ak máš dostatok peňazí, tak ich daj osobe, ktorej dôveruješ proti zmluve o pôžičke, ktorá vo svojom mene založí s.r.o, a ty tam nebudeš vôbec viditeľný.

    Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

    priemerný muž Roman.S
    napadla ma ešte možnosť poistky - predom urobiť Prevod obchodného podielu a mať ho v šuflíku, keby niečo. Dá sa ?

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Roman.S
    napadla ma ešte možnosť poistky - predom urobiť Prevod obchodného podielu a mať ho v šuflíku, keby niečo. Dá sa ?
    S tymto sposobom som sa stretol. V postate existovala notarsky overena zmluva o prevode obchodneho podielu s volnym miestom na datum prevodu podielu. (k tomu splnomocnenia na konanie za spolocnika (ako za sukromnu osobu) a na konanie za konatela (ako za zastupcu spolocnosti))

    Stale vsak by mohol spolocnik previest podiel bez vedomia skutocneho vlastnika a ten by sa len z Obch. registra dozvedel o zmene a bolo by neskoro.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    xaver
    S tymto sposobom som sa stretol. V postate existovala notarsky overena zmluva o prevode obchodneho podielu s volnym miestom na datum prevodu podielu. (k tomu splnomocnenia na konanie za spolocnika (ako za sukromnu osobu) a na konanie za konatela (ako za zastupcu spolocnosti))

    Stale vsak by mohol spolocnik previest podiel bez vedomia skutocneho vlastnika a ten by sa len z Obch. registra dozvedel o zmene a bolo by neskoro.
    Presne tak, toto nie je bezpečné riešenie.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    STRELEC
    Bepo Ti navrhol asi jedinú možnosť, ako byť priamym vlastníkom, ktorého "nie je vidieť".
    Zároveň Ti dal aj druhú možnosť - Tebe dôverihodnú osobu. Tú by si si mohol poistiť zmluvou,zmenkou a pod. ktorá by Ťa aspoň ako-tak chránila voči tej osobe, pokiaľ by si to považoval za potrebné.
    Vychádza to teda tak, že by si mal byť "celkom tichý spoločník", ako sa tomu u nás hovorí, s poistkou - viď napr. citát.
    Dosť je pri tom všetkom dôležité, či sa na činnosti SRO budeš aktívne podielať (len Ťa nemá byť vidno, to by bolo jednoduchšie), či sa jedná z Tvojej strany len o myšlienku, povedzme kontakty a Sk.
    Podľa mňa, ak Ťa z Tvojho okruhu hneď nenapadne vhodný človek, nič z toho nebude, resp. riziko zlyhania bude väčšie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.