Zavrieť

Porady

samoživiteľka

Chcela by som sa spýtať, či mám nárok na sociálnu dávku, pokiaľ nemám odpracované 2 roky, zostala som nezamestnaná, bývam s priateľom a živým malé dieťa.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    To čo napísala Mila123 platí o dávke v nezamestnanosti, ale ty si sa pýtala na sociálnu dávku - ak splníš podmienky tak:
    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Priatel je otcom dietata? Mas stanovene vyzivne na dieta?
    Priatel je zamestnany alebo ma nejaky prijem?
    Byvas v svojom byte, priatelovom, na koho je najomne?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mamina jana Pozri príspevok
    Nie netrval, ako som na začiatku písala, snažím sa nájsť robotu ale všade kam prídem a poviem že mám dieťa tak sa mi už ani neozvú, nechcem byť hnusná ale naozaj by sa už patrilo aby matky s malými deťmi boli konečne pozitívne diskriminované, lebo takto mi naozaj iba ostane zbaliť rodinu a ísť si hľadať prácu do zahraničia
    Neplatila si dostatočne dlho to čo si mala, preto nárok na dávku v nezamestnanosti nemáš. Ak chceš byť sama posudzovaná pre vznik nároku na dávku v hmotnej núdzi, musíš mať stanovené výživné na dieťa. Inak budeš posudzovaná spolu s priatelom a bude sa brať do úvahy aj jeho príjem. Podmienky nároku na dávku v hmotnej núdzi máš v predch.príspevku.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak máš za posledné 3 roky 730 dní odpracovaných, máš nárok na PvN v dlžke 6 mesiacov...

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    bývame vo vlastnom dome, ale ked priateľ poplatí hybotéku, energie tak bez mojej mzdy nemáme ani na chleba. Preto sa pýtam, keďže sa z mojej mzdy platilo štátu čo sa platiť malo, tak či v tejto nie zrovna dobrej životnej situácií, mám nárok na pomoc.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mamina jana Pozri príspevok
    bývame vo vlastnom dome, ale ked priateľ poplatí hybotéku, energie tak bez mojej mzdy nemáme ani na chleba. Preto sa pýtam, keďže sa z mojej mzdy platilo štátu čo sa platiť malo, tak či v tejto nie zrovna dobrej životnej situácií, mám nárok na pomoc.
    Trval tvoj pracovný pomer 730 dní v posledných 3 rokoch ?

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    Nie netrval, ako som na začiatku písala, snažím sa nájsť robotu ale všade kam prídem a poviem že mám dieťa tak sa mi už ani neozvú, nechcem byť hnusná ale naozaj by sa už patrilo aby matky s malými deťmi boli konečne pozitívne diskriminované, lebo takto mi naozaj iba ostane zbaliť rodinu a ísť si hľadať prácu do zahraničia

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    čítala som to a to, že sme sa dostali do takejto situácie a nemáme prakticky nárok na nič ma zrovna neteší.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mamina jana Pozri príspevok
    čítala som to a to, že sme sa dostali do takejto situácie a nemáme prakticky nárok na nič ma zrovna neteší.....
    Janka, bohužial. Pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti aj dávku v hmotnej núdzi sú zákonom stanovené podmienky. Ak ich nesplňaš - nemáš nárok na dávky ...

    Názov témy ale nevystihuje situáciu Vašej rodiny (pokial žiješ v spoločnej domácnosti s priatelom)

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    názov témy som naozaj netrafila. Ďakujem Vám všetkým za snahu mi pomôcť aj za linky, na ktorých som si mohla pozrieť informácie. Držte mi päste pri hľadaní roboty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.