Zavrieť

Porady

Môže sa policajt účastniť protestov ?

Dobrý deň všetkým prajem,
chcem sa opýtať či je možné, aby si príslušník PZ zúčastňoval protestov, ako protestujúci, ( ako bola napríklad Gorila ) počas svojho voľného času/služobného voľna, alebo mu to nejaký zákon zakazuje ? Kedže ja osobne som nič také nenašiel tak sa obraciam na Vás,
za rady a postrehy vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    893 Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým prajem,
    chcem sa opýtať či je možné, aby si príslušník PZ zúčastňoval protestov, ako protestujúci, ( ako bola napríklad Gorila ) počas svojho voľného času/služobného voľna, alebo mu to nejaký zákon zakazuje ? Kedže ja osobne som nič také nenašiel tak sa obraciam na Vás,
    za rady a postrehy vopred ďakujem
    V zákone o štátnej službe príslušníkov PZ, v ust. § 48 medzi základné povinnosti policajta, podľa odseku 3, písm. g je uvedené :
    „v štátnej službe i mimo štátnej služby zdržať sa konania, ktoré by mohlo narušiť vážnosť Policajného zboru alebo ohroziť dôveru v tento zbor.“

    V odseku 5 tohto ustanovenia je zároveň konštatované :
    „Policajt nesmie byť členom politickej strany alebo politického hnutia ani vyvíjať činnosť v ich prospech;“.

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    buchač Pozri príspevok
    V odseku 5 tohto ustanovenia je zároveň konštatované
    „Policajt nesmie byť členom politickej strany alebo politického hnutia ani vyvíjať činnosť v ich prospech;“.
    Keby to malo platiť aj v skutočnosti, tak by museli potrestať všetkých policajných šéfov - nominanti politických strán...
    Ono ale zrejme tieto § platia len pre bežných príslušníkov zboru...
    trisestri keby to malo platit do bodky,tak tam je ledva tretina podla ustanoveno o vaznosti policajneho zboru

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    v čase svojho osobneho volna sa policajt moze zucastnovat štrajku....nesmie pri tom pachat ani priestupok ani trestny cin....Takze realizacia takehoto niecoho je troska problematicka v pripade ak by ho zbadal nejaky nadriadený resp. v ramci masoveho zatýkania by bol zadržaný...Prostest ako taký nemusí byt mestom oficiálne povolený, pretože organizátor protestu ma len ohlasovaciu povinnost na mesto, že sa protest bude konat a bol by postihnutý len organizátor za nesplnenie si uvedenej povinnosti...Čo sa týka konkretne protestov gorila nikdy neboli preukazatelne organizované pod záštitou žiadnej politickej strany....kuluorne reci su irelevantne...

    Môže sa policajt účastniť protestov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.