Zavrieť

Porady

obchodovanie so zmenkou

Zdravim Vas, chcel by som predat zmenky avalovane na konkretne fyzicke osoby ktore som ziskal z obchodovania s uvedenými ludmi a nezaplatili mi za tovar. Hodnota zmeniek je rozna a predajna cena by bola nizsia ako je hodnota zmenky. Exituje nejaka burza s takouto komoditou? Kde by som to vedel ponuknut?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Burza neexistuje. Predaj sa robi rubopisom. Mozes podat inzerat, pripadne ich ponuknut na eskont banke ak su zmenkovi dlznici a avali dostatocne bonitni.

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Bonitu svojich zmenočných dlžníkov si musiš zistiť sám - kataster, a pod.
    a ovšem v den splatnosti zmenky aby sa o tebe dozvedeli :-) tu sa robia velké chyby.
    falšovanie a pod - nepravost zmenky. atd.

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Potom ti nič iné neostáva ako podať návrh na vydanie zmenočného platobného rozkazu.

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    A samozrejmá vec - velmi "bonitné" sú zmenky bielych koní a podobných osôb, takže prajem vela úspecjov v "obchodovaní". Ak treba konkretnu radu ozvy sa - niečo poriešime

    obchodovanie so zmenkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.