Zavrieť

Porady

Zábradlie na balkón - poľské či slovenské?

Zdravím poraďákov, chceme na novostavbu rodinného domu zábradlie na balkón. Konkrétne kované alebo nerezové. Odkiaľ je lepšie kupovať, od poľského alebo slovenského výrobcu? Môžete poradiť z vlastnej skúsenosti? Aj konkrétne kontakty, ak je to možné.
Ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang pivko
Mne do interiéru a exteriéru by sa nerezové vobec nehodilo , tak že som volil kované , robila mi všetko firma zo Sniny , maximálna spokojnosť , cena 50% ceny Umakovu , exterier všetko žiarovo zinkované v Humennom.
:http://www.kovanebrany.eu/

2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

2weird2die
jednoznačne nerezové. Vstupné náklady sú vyššie, jednoznačným plus je ale nízke náklady na čistenie, údržbu a vysoká odolnosť voči vonkajším vplyvom. Píšem z osobnej skúsenosti. Jeden bežný meter nás vyšiel na 160€, stĺpik a madlo s priemerom 45mm, 3 horizontálne výplne tvorené nerezovými trubkami o priemere 15mm. Úplne jednoduché prevedenie bez oblúkov a sprostostí...

oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

oondrejj
my máme kupéne v Poľsku. Aj keď každý hovorí negatívne o všetkých poľských výrobkoch, tak na svoje balkonové zábradlie nemôžem ani jedno krivé slovo povedať. Predsa len keď som ho išiel kupovať tak som si ho overil a mal možnosť o vidieť. Nevidím rozdiel v slovenskom a poľskom železe alebo tam je nejaký?

marleau je offline (nepripojený) marleau

marleau
Toto je jedna z vecí,ktoré by som sa nebál v Poľsku kúpiť. Predsa len tam nie je mechanizmus alebo nejaké "vnútro",ktoré može mať v sebe vady. Išiel by som po cene.
ruza48 daj kontakt kde sa dá kupiť nerezové zábradlie zvarované v poľsku

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

bjuty smis
no ja si teda na rd neviem predstaviť nerezové zábradlie...teda viem, ale brr....
pokial teda nestaviaš nejakú modernu...

day je offline (nepripojený) day

day
Absolutne zle polozena otazka, rozhodnutie ma podliehat Vasim kvalitativnym poziadavkam, aky material, hrubka steny zabadlia, povrchova uprava,.....

Krajina povodu je zavadzajuci faktor.

oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

oondrejj
autor touto položenou otázkou asi narážal na to, že väčšina tovarov z poľska je nekvalitná. Ja však nevidim rozdiel v ich železe alebo v našom. Osobne chodím odberať materiál z poľska aj ja a vo veľkom množstve, väčšina domu je postavená z dodáviek z poľska a pri porovnaní so susedmi žiaden problém. Takež tu asi skôr rozhoduje dizajn a cena.

Zábradlie na balkón - poľské či slovenské?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.