Zavrieť

Porady

Ako dlho musím byť zamestnaný aby som mohol ísť na PN?

Dobrý deň,

Mal by som na vás takú prosbu..cítim sa zle a chcem si ísť vybaviť invalidný kv. srdcu.Pred mesiacom som dal výpoveď a teraz lutujem že som nevyužil ochrannu lehotu tých 7 dní a nešiel na PN..
Proste chcem ísť teraz na PN-ku ,ale neviem ako dlho mám pracovať u zamestnávateľa aby som na ňu mohol ísť..

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bryston32 Pozri príspevok
    priemerná hrubá mzda bola 692 Eur
    Tak PN pri pracovnom pomere kratšom ako 90 dní by bola rátaná z tejto sumy.
    Prvé tri dni 25% z denného VZ, a ostatné 55% z denného VZ.
    Stačí byť zamestnaný deň, dva...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... uzavri balík dobrovolného poistenia na SP, a tvoja PN bude vo výške cca 180 eur mesačne.
    dakujem..počas toho ako si budem vybavovať invalidný by som bol rád na PN a tato suma je nepostacujuca resp. určite viac dostanem normalnou cestou..možem nastúpiť od tohto pondelka do práce,len sa chcem spýtať že ako dlho tam mám robiť aby som na tú PN mohol ísť

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Prvých 90 dní zamestnania je PN rátaná z minima, resp. z predošlého roku. Minimálna PN je 180eur, aká bola tvoja priemerná hrubá mesačná mzda v roku 2011 ?
    díík..no zatiaľ by som skompletizoval všetky papiere-vlastne chýbajúce zápočty nech to je potom nachystané po podaní žiadosti

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...a ako dlho sa už na to srdce liečiš?..aké máš vyšetrenia, operácie, liečenie, lieky?..lebo to, že sa cítiš zle ako argument na ID neobstojí...k žiadosti na ID sa dodávajú vyšetrenia z posledných troch rokov a aktuálne z posledného pol roka tie najčerstvejšie...
    wagner Však už si odchádzala a ešte si tu?
    bol som operovaný v 86..a moment. mám pravú komoru trochu väčšiu ako lavu.. a je tam tá trikuspidálna chlopňa zlá a k tomu aj trochu mitrálna resp. lavá predsieň tiež zväčšená..takže to sú posledné cca 3 mesiace staré echo výsledky,chcelo by to Doppler meranie alebo TEE
    liečim si ho už od 86-vtedy som bol operovaný,aj na liečení na Sliači 1x a mám nedomykavosť chlopní..lieky neberiem žiadne a mám trikuspidálnu chlopňu zlú z čoho je objem pravá komora =ľavá a k tomu ešte aj ľavá predsieň zväčšená kvôli mitrálnej,ale nie až tak závažne..
    ďakujem ešte raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.