Zavrieť

Porady

zdravotny odvod z dividendy zo zahranicnej spolocnosti ?

Ahojte,

odpoved na moju otazku sa mi na porade nepodarilo najst, ale snad mi bude niekto vediet poradit. Som konatelom v zahranicnej spolocnosti, na Slovensku nepracujem, ani nie som konatelom ziadnej spolocnosti, ale mam tu trvale bydlisko.
Ked mi budu vyplacat dividendy, budu tiez podliehat zdravotnemu odvodu ?

Predpokladam, ze odpoved bude asi ano. Priznam sa, rad by som to riesil. Poradilo sa mi zistit nasledovne:
Nasledujúce fyzické osoby s trvalým pobytom v SR sú vyňaté z povinnosti platiť odvody na zdravotné poistenie:
– fyzické osoby, ktoré pracujú v zahraničí a sú poistené na území štátu, v ktorom vykonávajú činnosť zamestnanca;
– fyzické osoby, ktoré podnikajú v zahraničí a sú poistené na území štátu, v ktorom vykonávajú svoju činnosť;
– fyzické osoby, ktoré sa zdržujú v zahraničí viac ako šesť mesiacov a sú zdravotne poistené v zahraničí.

Ak by som sa v zahranici poistil, nemusel by som z dividendy platit poistku ? Este by sa ponukalo zrusit trvale bydlisko na Slovensku, ale to tiez nie je optimalne riesenie. Existuje pripadne ine riesenie ?

Dakuje a prajem pekny den
Daniel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zdravotny odvod z dividendy zo zahranicnej spolocnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.