Zavrieť

Porady

DIETY ZPC - kratenie alebo preplatenie raňajok

Dobry den, prosim o radu:
Robim zhranicny cest. prikaz. Na doklade o ubytovani su uvedene ranajky vo vyske 4,50 EUR. Podla zakona by som mala kratit diety o 25% (pri bezplatne poskytnutych ranajkach). Ale mohla by som urobit tak, ze zamestnancovi strhnem len hodnotu ranajok a poskytnem mu plne diety? Vyjde to totiz pre zamestnanca vyhodnejsie:
ranajky 4,50 EUR - kratenie 25% 11,25 EUR
Naplnila by som tym, ze ranajky neboli poskytnute bezplatne?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anka-s Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu:
    Robim zhranicny cest. prikaz. Na doklade o ubytovani su uvedene ranajky vo vyske 4,50 EUR. Podla zakona by som mala kratit diety o 25% (pri bezplatne poskytnutych ranajkach). Ale mohla by som urobit tak, ze zamestnancovi strhnem len hodnotu ranajok a poskytnem mu plne diety? Vyjde to totiz pre zamestnanca vyhodnejsie:
    ranajky 4,50 EUR - kratenie 25% 11,25 EUR
    Naplnila by som tym, ze ranajky neboli poskytnute bezplatne?
    Dakujem.

    Ak tých 4,50 má na doklade ako osobitnú sumu, ktorú platil v hoteli z raňajky, tak mu to môžeš odpočítať z dokladu a vyplatiť mu celé stravné.

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Dobrý deň, mala som podobný problém ako anka-s, a keďže nerozumiem odpovedi, prosím o radu: pracovníci boli na zahr. prac. ceste v Nemecku, na doklade o platbe ubytovania mali vyčíslené ubytovanie a samostatne raňajky 5,-- € každý deň. Na vyúčtovanie potom dostali ako stravné 40,-- €. (celodenné stravné Nemecko je 45,-- €). Ale teraz zisťujem, že bolo nesprávne, platí odstavec 8/ §13 Zák. ocest. náhradách? "Ak má zamestnanec na ZPC preukázane poskytnuté raňajky v rámci ubytovacích služieb, zamestnávateľ stravné podľa odsekov 1 až 6 kráti spôsobom ustanoveným v odseku 7." t. j. -11,25 €, alebo dostane 45,-- € stravné ale nepreplatí sa mu 5,-- € za raňajky, tak som pochopila odpoveď Chobota.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak dostane preplatené ubytovanie aj s raňajkami, krátiš stravné, ak bude preplatené len ubytovanie, nekrátiš nič.

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Ďakujem za odpoveď. Na služobnej ceste boli 4 zamestnanci. Doklad o ubytovaní bol len jeden, kde bolo vyčíslené ubytovanie aj raňajky. Ja som vypísala jednému zamestnancovi vyúčtovanie kde mal preplatené ubytovanie včítane raňajok pre všetkých aj som mu to vyplatila. Ostatným zamestnancom som vyplatila stravné (40,--) 45,-- - 5,--. Takže musím to prepísať tak, že na každý zamestnanec bude mať vyúčtovanie aj s ubytovaním a raňajkami, ktoré odrátam + stravné 45,-- €?

    DIETY ZPC - kratenie alebo preplatenie raňajok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.