Zavrieť

Porady

Autorské právo

Ahojte, potrebovala by som poradiť, mám požičovňu šiat a chcela by som na moju stránku dať fotky šiat, ktoré ponúkam, môžem ich dať na net?neporuším tým autorské práva?
Šaty mám kúpené od ich výhradného dodávateľa pre SR , ale ako použité.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak si tie fotky neurobila ty, ale niekto iny, tak na ich pouzitie potrebujes suhlas alebo licenciu od toho, kto ich vytvoril.
    Ak si tie fotky urobila ty, tak ich mozes pouzit, pokial si tvorca siat nevyhradil nieco ine.

    V prvom pripade ak si ich nevytvorila ty, ale pouzijes ich bez suhlasu alebo platnej licencie nositela majetkovych autorskych prav k fotografiam, tak ti hrozi trestne stihanie za porusovanie autorskeho prava podla § 283 Trestneho zakona.

    V druhom pripade ak si nevzhradil tvorca siat ziadne specialne podmienky k dizajnu, tak ich mozes kludene odfotit a fotky pouzit. Ak ma ale tvorca siat vzhradene nejake prava k moznosti vytvarania fotografii a ich zverejnovania, tak bez potrebneho suhlasu bz slo o nekalosutazne konanie.

    richardg je offline (nepripojený) richardg

    richardg
    ďakujem pekne, lebo každý my vravel niečo iné

    výhradný distribútor my vravel, že ich nemôžem použiť nakoľko som ich nekúpila ako nové v nákupnej cene, ale vo výpredaji, no lenže viacerý ktorých poznám aj osobne a majú tiež salóny, ich používajú a nikto im nič nereklamoval, a pritom nadobudli šaty rovnako ako ja
    tak je to také neférové:-(

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    richardg
    ďakujem pekne, lebo každý my vravel niečo iné

    výhradný distribútor my vravel, že ich nemôžem použiť nakoľko som ich nekúpila ako nové v nákupnej cene, ale vo výpredaji, no lenže viacerý ktorých poznám aj osobne a majú tiež salóny, ich používajú a nikto im nič nereklamoval, a pritom nadobudli šaty rovnako ako ja
    tak je to také neférové:-(
    Pokiaľ boli nové, alebo staré - pokiaľ sa kúpili, už nie sú majetkom distribútora - sú tvojim výlučným majetkom.
    profesional
    V prvom pripade ak si ich nevytvorila ty, ale pouzijes ich bez suhlasu alebo platnej licencie nositela majetkovych autorskych prav k fotografiam, tak ti hrozi trestne stihanie za porusovanie autorskeho prava podla § 283 Trestneho zakona.
    Pokiaľ použije aj fotografie z netu a nebude pri nich výslovne uvedené o výhradnosti - sú potom voľne dostupné a môže ich použiť.
    Pokiaľ ich (tie šaty) odfotí vo svojom salóne (je to už jej majetok - kúpou sa uzavrel majetkoprávny vzťah a prešli aj vlastnícke práva) - potom ich môže bez všetkého zverejniť, nakoľko zverejnila foto svojho majetku a má na tie fotografie autorské právo (môže to dokonca napísať k obrázkom).

    Distribútor teda už nemá dosah na to, aby ti určoval, čo máš s tovarom robiť - nie je to už jeho majetok, všetky práva prešli od neho kúpou. Tak isto nemá právo rozhodovať o tom, ako si bude svoj majetok prezentovať.

    Odfoť si ich (digitálnym foťákom - bude tam aj EXIF) , vycap to na net.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.