Zavrieť

Porady

Manažérska činnosť

Poraďáci, poraďte. Firma z ČR dodáva slovenskej firme službu - ide o manažerskú činnosť, ktorú na základe zmluvy fakturujú. Myslím, že by som sa tu mala začať zaoberať asi aj zrážkovou daňou pri platení za tieto služby. Je to tak?
Naposledy upravil alušik : 22.02.06 at 10:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nikto nerozumie problematike zrážkovej dane? Mám s tým naozaj problém, neviem, či zraziť, alebo nie. Čítala som aj zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR a nemôžem povedať, že by som v tom mala jasno.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Manažérsku činnosť, kt. fakturujú, vykonávajú v ČR, alebo SR??? Bližšie to popíš.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    V zmluve je presne uvedená činnosť takáto:
    Mandatár sa zaväzuje vyhladavat a analyzovat investicne prilezitosti v oblasti vystavby v Slovenskej republike a posobit v roli projektoveho manžéra projektu vystavby s cielom komplexneho riadenia stavebno-technickej casti projektu v celom jeho rozsahu, pricom sa jedna hlavne o:
    - komplexne vedenie a zaistenie stavebno-technickej casti projektu vo vsetkych jeho fazach,
    -zaistenie projektovej cinnosti na pozadovanych stupnoch projektovej pripravy,
    - priprava podkladov pre potrebne vyberove konania,
    - uskutocnovanie vyberovych konani, vratane zpracovania podkladov pre vyhodnotenia a vlastne vyhodnotenie ponuk... atd.
    Je tam este viac veci, ktore su vymenovane, ale toto je podstata vsetkeho.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Myslím, že je to zdroj príjmov daňovníka podľa §16 / 1 c, a preto by som daň vyberal zrážkou podľa §43/ 2 ZDP.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    No áno, podľa zákona o dani z príjmov to aj ja vidím na tú zrážku. Lenže nie je mi jasné, kedy sa mám pozerať do zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia. V nej by som to napríklad zaradila pod zisky podnikov a tam je napísané toto:
    Zisky podnikov jedneho zmluvneho statu podliehaju zdaneniu len v tomto state ak podnik nevykonava svoju cinnost v druhom zmluvnom state prostrednictvom stalej prevadzkarne, ktora sa tam nachadza.
    Ak tomu dobre rozumiem, tak zase je to vlastne zisk podniku CR a v SR nema stalu prevadzkaren???

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ako dlho poskytujú túto službu ? Je v zmluve uvedené aj obdobie, na ktoré je zmluva uzavretá ??

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zatiaľ to nebude potrebných 183 dní. Zmluva je uzatvorená 8.11.2005 a je uzatvorená na dobu neurčitú. Podľa môjho názoru o možnosti zriadenia stálej prevádzkárne by som rozmýšľala až po tých 183 dňoch, nie?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Tým si nie som taký istý.
    Skúsim sa pozrieť do svojich múdrych knižiek.

    Haló, kde ste ostatní, zapojte sa.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Veď práve... Už ma to trápi celý týždeň. Ani na daňovom mi zatiaľ nevedeli dať jednoznačné stanovisko.
    Len uvažujem, že hoci je zmluva uzavretá na neurčito, môžu ju kedykoľvek zrušiť a môžu tak v pohode urobiť aj o mesiac a podmienky pre zriadenie stálej prevádzkárne neboli naplnené... Len úvaha.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Aháááá, volala som práve s daňovým úradom, či mi už k tomu vedia niečo povedať. Takže výsledok - možno pomôže aj niekomu inému:
    Zrážku robiť nebudem, kým mi nevznikne povinnosť zriadenia stálej prevádzkárne. Vysvetlené je to tak, že § 16 ods. 2 písmeno c sa týka tých štátov, s ktorými nemáme zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia... Ak ju máme, je prioritná. A v nej táto činnosť bola zaradená pod zisky podnikov, pri ktorých sa zrážka nerobí, ak nie je zriadená stála prevádzkáreň - tak ako som písala v príspevku vyššie.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Aby som bola úplne presná - nebude to tých 183 dní - tie sa, ako pozerám zákon vzťahujú na FO, čiže to mi povedali zle. Ale ide v podstate o to isté obdobie, keď si vezmem zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia - je tam napísané v úhrne šesť mesiacov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.