Zavrieť

Porady

drevené brikety

Dobrý deň,
nevieme sa rozhodnúť s manželom či si zaobstarať palivov drevo alebo drevené brikety. poraďte čo je vyhodnejsie. Náš byt má 56m2 a máme krb. ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

    lucia.sal
    dakujem za odkazy ale ja som chcela či nema niekto aj skusenosti s drevenými briketymi

    jobobe je offline (nepripojený) jobobe

    Priateľ jobobe
    Ahoj, chcem sa spýtať či ste s manželom napokon zohnali brikety. Ak áno ako splnili vaše očakávanie. Boli ste spokojní s výhrevnosťou?

    papap je offline (nepripojený) papap

    Vylúčený člen papap
    Ja mám kotol na pevné palivo, bývam v obci, kde nie je pripojenie na plyn a to zdlhave chystanie dreva na zimu ma uz nebavilo posledné tri roky kúrim briketami, na túto zimu som sa zásobil od http://ruf-brikety.eu/ a som zatial spokojný, aj ked ta pravá zima este nebola, ale bývame na severe slovenska a tu kurime uz od polovice oktobra. brikety sú z tvrdého dreva, suché, nedrobia sa, zatial som fakt spokojny

    jaro468 je offline (nepripojený) jaro468

    jaro468
    My už dlhé štyri roky kúrime briketami. Je to oveľa jednoduchšie ako drevom. S drevom bolo kopec roboty, bolo to treba priniesť nasekať a potom ešte ukladať pri kotol. Brikety nam len prinesu na palete, zložia a potom ich krásne poukladáme. Je to o mnokrát čistejšie, žiadna robota okolo a ešte majú aj lepšiu výhrevnosť ako drevo a aj dlhšie horia. Tak neni o čom. Určite vyhrávaju brikety nad drevom.
    vicktor A este aj AKCIA!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jobobe Pozri príspevok
    Ahoj, chcem sa spýtať či ste s manželom napokon zohnali brikety. Ak áno ako splnili vaše očakávanie. Boli ste spokojní s výhrevnosťou?
    Čo je očakávanie a čo je spokojnosť ???
    Podľa tohoto linku http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-...revnosti-paliv je výhrevnosť rozdielna v prospech brikiet :
    Dřevo palivové 14,62 MJ/kg
    Dřevěné brikety 16,21 MJ/kg

    Lenže keď sa pozrieme na cenu , tak je to trochu iné ....námatkový link na nete http://www.bioenergia.sk/sk :
    Cena za
    Paleta - 990 kg I. trieda
    206,91 €

    Trochu vysoká cifra ...
    Za cenu dvoch paliet brikiet mám ja osobne celé auto ( 10 - 12 metrovice , siahoviny ) na dvore naukladané ...cena 400 € ...
    Je síce pravdou , že :
    - s briketami je čistá práca ... kúpim , doveziem , naukladám , šmarím do ohňa ...
    - s drevom sa je potrebné " pohrať " ... kúpim , dovezú mi , naukladajú , narežem , poukladám ...ale jedno auto sa dá v pohode za 1 - 3 dni bez náhlenia spracovať ...nevraviac o tom , že vidím , čo mi doniesli - čisté bukovô , dubovô ...

    Takže .....???
    misoft ...a ešte si aj zacvičíš, kosti a svaly rozhýbeš, niečo pre zdravie a púostavu urobíš. Ale hlavne ten pocit dobre odvedenej práce........ (pre seba )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.