Zavrieť

Porady

Prenájom bytu - nájomník sa chce prihlásiť na trvalý pobyt

Prenajímam nový byt, ktorý vlastním. Doterajší nájomcovia tam nemali trvalý pobyt.
Mám nového nájomníka - staršieho dôchodcu, ktorý chce byť v tomto byte prihlásený k trvalému pobytu. Predal dom, kde mal trvalý pobyt a potrebuje sa z neho odhlásiť.
Vznikajú mne ako prenajímateľovi z tohto trvalého pobytu nejaké riziká?
Nájomnú zmluvu máme podpísanú na dobu neurčitú s výpovednou lehotou. Trvalý pobyt v nej vôbec nie je spomenutý.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    jankosvk Pozri príspevok
    Prenajímam nový byt, ktorý vlastním. Doterajší nájomcovia tam nemali trvalý pobyt.
    Mám nového nájomníka - staršieho dôchodcu, ktorý chce byť v tomto byte prihlásený k trvalému pobytu. Predal dom, kde mal trvalý pobyt a potrebuje sa z neho odhlásiť.
    Vznikajú mne ako prenajímateľovi z tohto trvalého pobytu nejaké riziká?
    Nájomnú zmluvu máme podpísanú na dobu neurčitú s výpovednou lehotou. Trvalý pobyt v nej vôbec nie je spomenutý.
    - k ničomu ťa to nezaväzuje - povoliť, alebo zrušiť mu ho môžeš kedykoľvek.
    Už je to tu veľakrát písané - prihlásenie k TP má len evidenčný charakter - tu je link http://www.porada.sk/t201593-odhlase...ml#post2152540
    A v prípade, že máš ty trvalý pobyt v inom meste - to môže byť pre teba dokonca výhodné. Nebudeš potom musieť platiť poplatky za KO ako majiteľka bytu.

    keri5 je offline (nepripojený) keri5

    keri5
    aj mňa sa to týkalo tak si prečítaj čo mne poradili:-),a ja som trvalý pobyt nepovolila...

    Prenájom bytu - nájomník sa chce prihlásiť na trvalý pobyt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.