Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Ahojte, chcem sa poradit, ako je s uctovanim dane z prijmov PO. Teraz som urobila danove priznanie. Niekde tu na porade som citala, ze po vyhotoveni dan.priznania zauctujem dan 591/341 a az potom urobim Suvahu a Vykaz ziskov a strat? Lenze potom mi nesadne vysledok danoveho priznania s vysledkom vo vykazoch.Ako a kedy a na zaklade coho sa robia vykazy? Prosiiiiiiiiim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Výkazy robíš po zaúčtovaní predpisu dane-po zdanení.

    A nechápem, čo ti nesadne?

    snehulienka je offline (nepripojený) snehulienka

    snehulienka
    benka
    Výkazy robíš po zaúčtovaní predpisu dane-po zdanení.

    A nechápem, čo ti nesadne?
    V danovom priznani mam vysledok napr.3000,- Sk. Z toho po upravach mi vysla dan 780,- Sk. Takze vo vykazoch mi vyjde vysledok zaokruhleny na tisice NIE 3 ALE 2, takze mam rozdiel vo vykazoch oproti DPPO

    snehulienka je offline (nepripojený) snehulienka

    snehulienka
    ZuzanaA
    Pozri sa tuto, máš to tam vysvetlené:
    http://www.porada.sk/t18364-daov-pri...o-a-vkazy.html

    Mam z toho chaos. Pochopila som spravne?:
    Urobim DPPO, urobim vykaz ZaS a Suvahu aby sedela s vysledkom s prvym riadkom DPPO. Az potom zauctujem 591/341 bez ohladu na to, ze uz su vykazy urobene? Ked na konci roka prenasam konecne stavy na pociatocne stavy, tak prenasam HV z 1.riadku DPPO alebo tento hosp.vysledok minus dan?
    Dakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    snehulienka
    Mam z toho chaos. Pochopila som spravne?:
    Urobim DPPO, urobim vykaz ZaS a Suvahu aby sedela s vysledkom s prvym riadkom DPPO. Az potom zauctujem 591/341 bez ohladu na to, ze uz su vykazy urobene? Ked na konci roka prenasam konecne stavy na pociatocne stavy, tak prenasam HV z 1.riadku DPPO alebo tento hosp.vysledok minus dan?
    Dakujem
    Najprv si urobíš výkaz Súvahu a ZaS /to je tzv. pred zdanením/, vypočítaš si daň a zaúčtuješ ju na 591/341 získaš nové výkazy aj so zaúčtovanou daňou a tie sú tzv. výkazy po zdanení a tvoria prílohu k DP PO. DP vypĺňaš potom podľa týchto výkazov, t.j. na riadku 1 máš HV pred zdanením. Vo výkazoch, ktoré predkladáš DÚ máš zaúčtovanú daň a HV v oboch výkazoch po zdanení a ten aj prenášaš ako PS ...
    http://www.porada.sk/t6371-prvykrat-...erka-v-pu.html
    Mne veľmi pomohlo označenie 12. uzávierka, z nej doplním do DP HV pred zdanením. Po zaúčtovaní dane vytlačím súvahu a výkaz ZaS a označujem ich ako 13. uzávierka a sú súčasťou DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.