Zavrieť

Porady

Zrušenie práce v nedeľu a cez sviatky

Aký máte názor na zákonné zrušenie práce v nedeľu a cez sviatky? Súhlasíte s tým?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Samozrejme suhlasim so zrusenim prace v nedelu a cez sviatky, kazdy ma narok na oddych, mnoho rokov boli obchody v nedelu a vo sviatky zavrete a nebol problem. Ludia miesto vyletov do schopingov, chodili do prirody.
Naposledy upravil alaya1 : 10.10.12 at 17:27 Dôvod: doplnenie
4 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

zasadne nesuhlasim,kto chce oddychovat,moze aj cez tyzden-ono cele je to riadna demagogia,lebo sa to prezentuje ako keby niekto ppracoval bez oddychu co samozrejme nie je pravda,tak ako nie je pravda ze niekto robi vsetky sviatky alebo vikendy,mozno su vynimky,ale vo vätsich predajniach sa smeny striedaju a niekde veduce smenovky vyhcadzaju v ustredy zenam ktore maju malolete deti tak aby mali minimum smien cez vikendy,casto sa na tie smeny vyuzivaju hlavne pri pokladni brigadnici,ktory vyuzivaju kazdu moznost aspod nieco si zarobit.
zrusenie prace v nedelu a cez sviatky pripravi o pracu a brigadu tisice ludi a marketom neublizi
toto opatrenie pravdepodobne pripravi statnu kasu o desatice eur,jednak v nakladoch na zvysenu nezamestnanost,prijmy z dani a odvodov a dane z nakupnej turistike,ktora sa tymto opatrenim zvysi.
preco nedat moznost ludom slobodne sa rozhodnut,ked ludia nebudu nakupovat cez sviatky,tak obchdy sami zatvoria-len farari nemaju v tomto autoritu,ked mnoho ludi v meste z kostola uteka do obchodu /inak stankari,kolotocari a iny este za komunistov ked predavali nedelu,nikomu nevadili,tak ako teraz nevadia restauracie,krcmy,bary a pod ktore su tiez otvorene cez nedelu a sviatky a casnicok sa tiez nikto nepyta ci chcu mat vikendy a sviatky volno a to odrobia viac vikendov ako predavacky/
http://fort.blog.sme.sk/c/268307/Kon...-zakazany.html
http://janakissova.blog.sme.sk/c/310...i-o-pracu.html
az tu bude nezamestnanst max 5%,ak sa rapidne znizi nakupna turistika,ak na to nedoplatia ludia svojou penazenkou a ak bude na tom celospolocenska zhoda nemam nic proti,lebo nakup nedelu a cez sviatky ja osobnne vyuzivam minimalne
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

V Rakúsku sú všetky obchody v nedeľu a cez sviatky pozatvárané a nikoho to nezruinovalo. Vrámci EÚ majú najnižšiu nezamestnanosť.
Ak sa bavíme o bežných obcodoch a obchodných centrách som jednoznačne za.

Och akí sme len konzumní a mamon obchodníkov nemá konca kraja...
2 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Som za zrušenie práce v nedeľu a vo sviatky.Každý má na to právo.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

tominoBLA Pozri príspevok
Aký máte názor na zákonné zrušenie práce v nedeľu a cez sviatky? Súhlasíte s tým?
Nie. Nejde o ľudí, ale o to, aby si väčšinové náboženstvo presadzovalo svoje a ostatní sa im musia prispôsobiť. Už som zažila, že som si kvôli nákupom musela brať dovolenku a vôbec netúžim po tom vrátiť sa k tomu.
Pýtal sa niekto na názor tých, ktorí pracujú cez sviatky a nedele? Za sviatky sú príplatky, niektorí ich majú aj za víkendy. Sú ochotní sa ich vzdať?
3 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Llívia Pozri príspevok
Nie. Nejde o ľudí, ale o to, aby si väčšinové náboženstvo presadzovalo svoje a ostatní sa im musia prispôsobiť. Už som zažila, že som si kvôli nákupom musela brať dovolenku a vôbec netúžim po tom vrátiť sa k tomu.
Pýtal sa niekto na názor tých, ktorí pracujú cez sviatky a nedele? Za sviatky sú príplatky, niektorí ich majú aj za víkendy. Sú ochotní sa ich vzdať?
...že ty robíš 25h denne, 32 dní v mesiaci, za to nemôžu ani faráry, ani volné nedele.
1 2
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Llívia Pozri príspevok
Nie. Nejde o ľudí, ale o to, aby si väčšinové náboženstvo presadzovalo svoje a ostatní sa im musia prispôsobiť. Už som zažila, že som si kvôli nákupom musela brať dovolenku a vôbec netúžim po tom vrátiť sa k tomu.
Pýtal sa niekto na názor tých, ktorí pracujú cez sviatky a nedele? Za sviatky sú príplatky, niektorí ich majú aj za víkendy. Sú ochotní sa ich vzdať?
Skús robiť Llívia za minimálnu mzdu navýšenú o stupeň náročnosti len pre hmotnú zodpovednosť od vidím do nevidím a potom si nechaj ako predavačka stiahnuť za kolektívnu hmotnú zodpovednosť spoluúčasť za manko v mäsiarni odvedľa, hoci robíš v potravinách v Košickom Freshi a potom sa vyjadri k práci cez sviatky a víkend.

Smiešne a smutné zároveň, že Tebe sa spája nárok na voľno počas takýchto dní s väčšinnovým náboženstvom a potrebou brať si dovolenku na nákupy...

Apropos, do kostola nechodím a v nedeľu na nákupy tiež nie

Tu sa nebavíme o nemocniciach, polícii, hasičoch či fabrikách s non-stop výrobou, ale o niečom, kde nie je pre život či chod fabriky nevyhnutné, aby práve tieto dni bolo otvorené pre rozhýčkanú konzumnú spoločnosť.

Vidím tie matky s deťmi a manželmi, čo by si tak radi napríklad v nedeľu len dlhšie pospali a išli napríklad na opekačku do lesa, lebo cez týždeň sú deti v škole a pracovné dni letia ako bláznivé, veď víkend a sviatky tiež majú svoje čaro. Kedy dočerta má tá rodina fungovať ako rodina?
Máš Llívia deti? Možno keby si ich mala, trošku inak by si sa dívala na takéto dni.
11 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Aj ja som za zrušenie. Je to nehorázne, človek si predsa musí aj oddýchnuť. Akchce obchodník mať otvorený obchod aj v nedeľu, nech sa za pult alebo do pokladne postaví sám!!!!
To je etika nahnať zamestnanca oddrieť si nedeľnú zmenu za min mzdu a sám si doma popoludní kávičkuje???
Veď sa tak hrdíme tým, aký sme nábožensky založení!!

Jednoznačne - sobota do 12.00 hod a nedeľa voľná. Ako bolo vyššie spomínané - lekári, požiarnici - to je iné kafe. V kaviarňach, obchodoch nech si majiteľ pracuje sám!! Podľa mňa je to nenažranosť obchodných reťazcov a im podobným.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

danushka Pozri príspevok
V Rakúsku sú všetky obchody v nedeľu a cez sviatky pozatvárané a nikoho to nezruinovalo. Vrámci EÚ majú najnižšiu nezamestnanosť.
Ak sa bavíme o bežných obcodoch a obchodných centrách som jednoznačne za.

Och akí sme len konzumní a mamon obchodníkov nemá konca kraja...
ale porovnaj plat predavačky tam a tu.Víkendy a sviatky je moja jediná šanca,ako si trošku zlepšiť výplatu.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

555555 Pozri príspevok
Som za zrušenie práce v nedeľu a vo sviatky.Každý má na to právo.
ty môžeš byť za čo chceš,každý nech si vyberie,ja budem rada robiť vo sviatok.......alebo teda mi plať ty tie príplatky a ja budem doma .......
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

danushka Pozri príspevok

Vidím tie matky s deťmi a manželmi, čo by si tak radi napríklad v nedeľu len dlhšie pospali a išli napríklad na opekačku do lesa, lebo cez týždeň sú deti v škole a pracovné dni letia ako bláznivé, veď víkend a sviatky tiež majú svoje čaro. Kedy dočerta má tá rodina fungovať ako rodina?
Máš Llívia deti? Možno keby si ich mala, trošku inak by si sa dívala na takéto dni.
čo sa ty staráš o cudzie rodiny?? Možno keby tá matka nechodila do roboty v nedeľu a vo sviatok,tak by tým deťom nemohla kúpiť tú špekačku na opekanie
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Janiela Pozri príspevok
Aj ja som za zrušenie. Je to nehorázne, človek si predsa musí aj oddýchnuť. Akchce obchodník mať otvorený obchod aj v nedeľu, nech sa za pult alebo do pokladne postaví sám!!!!
To je etika nahnať zamestnanca oddrieť si nedeľnú zmenu za min mzdu a sám si doma popoludní kávičkuje???
Veď sa tak hrdíme tým, aký sme nábožensky založení!!

Jednoznačne - sobota do 12.00 hod a nedeľa voľná. Ako bolo vyššie spomínané - lekári, požiarnici - to je iné kafe. V kaviarňach, obchodoch nech si majiteľ pracuje sám!! Podľa mňa je to nenažranosť obchodných reťazcov a im podobným.
jakí ste len všetci múdri a rozhorčení,musím sa smiať,ako tu operujete nenažranosťou obchodníkov hahaaa........už to vidím,ako po nedeľnom obede chcete ísť niekam na kávu....a všade bude zatvorené alebo do kina,alebo do divadla,alebo do ZOO,alebo niečo kúpiť,pretože cez týždeň robíte a nemáte čas na nákup............ O M G
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kopretinka Pozri príspevok
jakí ste len všetci múdri a rozhorčení,musím sa smiať,ako tu operujete nenažranosťou obchodníkov hahaaa........už to vidím,ako po nedeľnom obede chcete ísť niekam na kávu....a všade bude zatvorené alebo do kina,alebo do divadla,alebo do ZOO,alebo niečo kúpiť,pretože cez týždeň robíte a nemáte čas na nákup............ O M G
kopretinka zlatá, premilá, smiať sa dá len na tebe, ako rada ideš do práce za pár drobných, aby tí nenažranci mali ešte plnšie bruchá. Uvedom si, že tí nenažranci by ťa mali ohodnotiť tak, aby si nebola závislá na tých príplatkoch a žila dôstojne aj z toho príjmu, ktorý dosiahneš ke´d pracuješ po-pi.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

mzdarka renca Pozri príspevok
kopretinka zlatá, premilá, smiať sa dá len na tebe, ako rada ideš do práce za pár drobných, aby tí nenažranci mali ešte plnšie bruchá. Uvedom si, že tí nenažranci by ťa mali ohodnotiť tak, aby si nebola závislá na tých príplatkoch a žila dôstojne aj z toho príjmu, ktorý dosiahneš ke´d pracuješ po-pi.
ja si to uvedomujem,ale nemám na výber.mám ísť štrajkovať alebo čo??? vám,ktorí nie ste odkázaní,ale sedíte si v teplučkých kanceláriách,sa dobre mudruje............
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

kopretinka Pozri príspevok
čo sa ty staráš o cudzie rodiny?? Možno keby tá matka nechodila do roboty v nedeľu a vo sviatok,tak by tým deťom nemohla kúpiť tú špekačku na opekanie
Kopretinka, ja sa starám v prvom rade o svoju rodinu a ako si podotkla, že v Rakúsku majú iné platy... práve preto živím svoju rodinu zarábaním v Rakúsku.

Ak hájiš zlepšovanie platov víkendmi, potom máš slabé očakávania od tohto štátu, normálne by totiž malo byť to, že plat bude dostatočný aj bez nadčasov a práce cez sviatky v tomto odvetví.
A keď si Ťa tak čítam občas na Porade, mám hrôzu z toho, že by ma obslúžila práve predavačka s Tvojim naturelom. Nielen tovar, ale aj milá a úctivá obsluha robia zázraky obchodníkom. Možno robíš nočné v hypermarkete a tam tých ľudí až toľko nechodí, tam sa to nejako prehliadne.

A kľudne mi práskni neužitočné, kebyže si ho môžem dať sama, dám si ho.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ako vidim za su ty ktory v obchode nepracuju-mozno je to trochu zlomyselne,ked druhym chceme zobrat pracu a hovorime za ich rodiny-nedostal som ziadnu odpoved na uvedene fakty-neobstoji argument o konzumnej spolocnosti,ak chceme ludom nieco nanucovat,tak sa vratme do totality a Rakusko,ved prave maju lepsie platy,maju vyrovnany rozpocet, zanedbatelnu nakupnu turistiku,dostatok pracovnych prilezitosti a moznosti brigad-bude dakoho tesit ze prepustia tolko predavaciek,bude niekoho tesit ze studenti stratia brigady,uz teraz nielen na vychode,ale aj v takej Trnave napr.Tesco obmedzuje brigadnicke hodiny a teraz v takej krize a pri takej nezamestnanosti prijat opatrenie ktore pripravia dalsich ludi o pracu a kto ziska? niektory ziskaju volne nielen nedele a nebajte obavy obchodnici nestratia,co stratia na trzbach pridaju na cenach-city,pocity a dojmologia je jedna vec,realita je ina vec a hlavne v regionoch kde niet roboty.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

kopretinka Pozri príspevok
ja si to uvedomujem,ale nemám na výber.mám ísť štrajkovať alebo čo??? vám,ktorí nie ste odkázaní,ale sedíte si v teplučkých kanceláriách,sa dobre mudruje............
Zas tá paranoja o teplučkých kanceláriách a úradníkoch, veď vyskúšaj a porovnaj, ja viem porovať jedno i druhé, dokonca aj tretie, štvrté a entéééé....
A napriek tomu, že stíham žiť a slušne zarobiť, ak budem 17.11. na SK, štrajkovať pôjdem, kuk tu
http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

danushka Pozri príspevok
Kopretinka, ja sa starám v prvom rade o svoju rodinu a ako si podotkla, že v Rakúsku majú iné platy... práve preto živím svoju rodinu zarábaním v Rakúsku.

Ak hájiš zlepšovanie platov víkendmi, potom máš slabé očakávania od tohto štátu, normálne by totiž malo byť to, že plat bude dostatočný aj bez nadčasov a práce cez sviatky v tomto odvetví.
A keď si Ťa tak čítam občas na Porade, mám hrôzu z toho, že by ma obslúžila práve predavačka s Tvojim naturelom. Nielen tovar, ale aj milá a úctivá obsluha robia zázraky obchodníkom. Možno robíš nočné v hypermarkete a tam tých ľudí až toľko nechodí, tam sa to nejako prehliadne.

A kľudne mi práskni neužitočné, kebyže si ho môžem dať sama, dám si ho.
Bože,ľudia,zobuďte sa,čo tu vôbec toto riešite?? si myslíte,že to vyriešite??
O tom,ako ja obsluhujem alebo neobsluhujem,tebe neprináleží rozhodovať ani sa nijako vyjadrovať.Robím tam už vyše 10 rokov,od otvorenia,keby som bola taká,ako píšeš,tak tam asi robiť nebudem,nie?? A nočné nerobím......Ja mám zase hrôzu z takých povýšeneckých zákazníkov,ako si ty,ale ja vybavím každého rovnako,či je to babka z Hornej Dolnej alebo namyslenec z Rakúska.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

mzdarka renca Pozri príspevok
kopretinka zlatá, premilá, smiať sa dá len na tebe, ako rada ideš do práce za pár drobných, aby tí nenažranci mali ešte plnšie bruchá. Uvedom si, že tí nenažranci by ťa mali ohodnotiť tak, aby si nebola závislá na tých príplatkoch a žila dôstojne aj z toho príjmu, ktorý dosiahneš ke´d pracuješ po-pi.
nie kazdy zije v Bratislave,kde si moze robotu vyberat,nie kazdy moze ist za hranice a ti nenazranci su na trhu prace kde je 20% nezamestnanost,realita je kruta a nie tak pramociara ako sa to vidi z hlavneho mesta.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

trisestri Pozri príspevok
nie kazdy zije v Bratislave,kde si moze robotu vyberat,nie kazdy moze ist za hranice a ti nenazranci su na trhu prace kde je 20% nezamestnanost,realita je kruta a nie tak pramociara ako sa to vidi z hlavneho mesta.
Tí nenažranci sú veľmi pružní a keď sa zruší práca cez nedele a sviatky, dajú nočné, neboj sa trisestri, oni už majú aj plán B, ako zarábať naďalej.
Ale ak si naivne myslíme, že našu ekonomiku položí do muky zavretie obchodov v tomto čase, tak je načase, aby ekonomiku naštartovali naši pohlavári znížením DPH, spotrebných daní, daní palív a mazív atď. a obnovením poľnohospodárskej, živočíšnej a potravinárskej výroby. Ľudia budú pracovať, viac míňať a v nedeľu sviatky zaslúžene oddychovať.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať