Zavrieť

Porady

nahrávanie z TV

Potrebujem zistiť akým spôsobom môžem nahrať z TV film. Mám TV Samsung UE32D5000PWXBT. A nejde mi z neho nič nahrať. Bolo mi povedané, že ak TV nemá PVR, tak sa to ani nedá. Neviem čo je to PVR. A viete mi zistiť, či to tento typ TV má alebo nie? Ak nemá to fakt už nemám šancu žiadnym spôsobom nahrať nič z TV? Prosím pomoooc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    Skratka PVR znamena Personal Video Recorder, takze ak tuto funkciu na TV nemas tak naozaj nic nenahras. Pozri uzivatelsku priucku k TV tam by to malo byt napisane ale nepredpokladam ze tento typ TV to bude mat. Neviem odkial beries signal ci mas satelitny tuner alebo DVB-T. Dnes uz takmer kazdy satelitny tuner ma USB nahravanie takisto aj DVB-T s USB nahravanim je na trhu plno a za prijatelnu cenu.

    Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

    Ericsoft
    Ak máš DVD alebo HDD rekordér, tak by sa malo dať z výstupu TV (najlepšie HDMI ak má, alebo aj SCART ale s horšou kvalitou) vytiahnuť obraz aj zvuk a nahrať to tak.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    KoxXxo Pozri príspevok
    Skús na videorekordér.
    Videorekorder máme, ale to sme už skúšali a nejde to. Neobjaví sa ani na obrazovke. Je asi 5 ročný a zrejme je už na takéto nahrávanie starý. Ešte máme set top box, neskúšali sme ho, ale nepomôže to nejako?
    Chcela by som nejaké riešenie ako by sa z toho Tv dalo nahrávať. Čo kúpiť, čo zapojiť a tak.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš DVD alebo HDD rekordér, tak by sa malo dať z výstupu TV (najlepšie HDMI ak má, alebo aj SCART ale s horšou kvalitou) vytiahnuť obraz aj zvuk a nahrať to tak.
    Ešte lepšie je iné zapojenie:
    Anténny prívod do rekordéra (majú vlastné tunery!), z anténneho vývodu rekordéra do telky - signál smyčkou prejde cez rekordér do telky bez straty.
    Samotný rekordér svojim tunerom nahráva jeden program, televízor druhý program.
    Potom stačí len rekordér SCARTom prepojiť s telkou - pri prehrávaní (v Samsungoch sa dá určiť čo je vo vstupoch) telka sama (aspoň u mňa) prepne na prichádzajúci signál od rekordéra a prepne na SCART vstup.

    Výhoda: na rekordéri sa nastaví stanica a čas nahrávania jedného programu, pritom na telke sa sleduje iný program - oba prístroje sú v tomto okamihu na sebe nezávislé, každý sleduje svoj program.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mozno by bolo lepsie nejaku mensiu financnu ciastku investovat do DVB-T tuner s PVR.
    Sice na TV uz DVB tuner je, alenie je mozne nahravat, tak sa pouzije externy DVB-T tuner, dokupis usb kluc a mas vystarane.
    DVB-T s PVR by sa malo dat kupit uz od 25-30€
    Ak sa nechystas investovat, tak sa budes musiet potrapit s tym co mas
    misoft ..a použiť dostupné prostriedky, tak ako sme sa snažili zoradiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.