Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň, veľmi by som Vás prosila o vyjadrenie stanoviska k daňovému bonusu, ktorý si chce zamestnanec uplatniť na svoje dieťa narodené 7.1.1988.
Dieťa študovalo nasledovne, potvrdenia o návšteve vysokých škôl mám zdokladované, vo všetkých prípadoch ide o denné štúdium I. stupňa

  • 1.9.2007 - 31.8.2008 1. rok Univerzita Komenského, Filozofická fakulta - daňový bonus uplatnený
  • 1.9.2008 - 31.8.2009 2. rok Univerzita Komenského, Filozofická fakulta - daňový bonus uplatnený
  • 31.8.2009 VYLÚČENIE zo štúdia pre nesplnenie požiadaviek - daňový bonus pozastavený
  • 6.9.2010 - 31.8.2011 1. rok Katolícka univerzita v Ružomberku, Pedagogická fakulta - daňový bonus uplatnený
  • 1.9.2011 - 10.7.2011 2. rok Katolícka univerzita v Ružomberku, Pedagogická fakulta - daňový bonus uplatnený
  • 11.7.2011 VYLÚČENIE zo štúdia pre nesplnenie požiadaviek - daňový bonus pozastavený

Na základe nových skúšok bol opätovne prijatý dňom 4.9.12 do 1. ročníka denného štúdia - bakalárskeho. Štúdium je trojročné.
Môžem tomuto zamestnancovi obnoviť vyplácanie daňového bonusu?
Usporiadat
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

áno, môže poberať daňový bonus
štúdium 1. stupňa VŠ nemá ukončené
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, potrebujem poradiť- má nárok na daňový bonus szčo ak začal podnikať 01.04.2012 a presiahol 6- násobok min mzdy, ale je pn od 01.06.2012. nevadí, že maroduje ale podľa mňa podmienku splnil- takže na db má nárok.
(daňovník - SZČO si môže uplatniť daňový bonus, ak ročne dosiahne minimálne príjmy vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykáže základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov. Ak SZČO prekročí hranicu minimálnych príjmov, ale výdavky bude mať vyššie ako príjmy a vykáže stratu, nemôže si uplatniť daňový bonus.)
vopred ďakujem za reakcie, pekný večer
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slavka124 Pozri príspevok
ahojte, potrebujem poradiť- má nárok na daňový bonus szčo ak začal podnikať 01.04.2012 a presiahol 6- násobok min mzdy, ale je pn od 01.06.2012. nevadí, že maroduje ale podľa mňa podmienku splnil- takže na db má nárok.
(daňovník - SZČO si môže uplatniť daňový bonus, ak ročne dosiahne minimálne príjmy vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykáže základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov. Ak SZČO prekročí hranicu minimálnych príjmov, ale výdavky bude mať vyššie ako príjmy a vykáže stratu, nemôže si uplatniť daňový bonus.)
vopred ďakujem za reakcie, pekný večer
ak bude mať stratu, nárok na daňový bonus mu nevznikne. Do príjmu sa počítajú len príjmy zo zamestnania, nemocenské nie (v tvojom prípade aj tak nárok na nemocenské ako SZČO nemá, len ak si platil DNP)
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
nie, marodku nepovažujem za príjem- to viem, vystavil fa takže príjem tam bude a aj z dotácie niečo vyčerpal: len som si nebola istá či nemusí v kuse podnikať- či tá marodka nevadí.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

DB nie je viazaný na nejaký časový interval, resp. dobu trvania ŽO, či PZ....stačí, ak má príjem v uvedenej výške a ako szčo nesmie vykázať stratu.....

alebo ak by szčo stratu vykázala, musí mať príjem ako zamestnanec v požadovanej výške.....
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem veľmi pekne, pekný deň
0 0
Andel6610 Andel6610

Andel6610 je offline (nepripojený) Andel6610

Dobrý deň, nechcem zakladať nové vlákno, preto to píšem tu. Chcel by som sa opýtať či možem poziadať o daňový bonus na dieťa, žijeme s priateľkou a jej dcérou v spoločnej domácnosti, máme spoločný trvalý pobyt, priateľka je nezamestnaná a na dieťa nikto nepoberá žiadne bonusy. A ešte jedna otázka či neôžem poberať aj na priateľku čakáme spolu bábo. DAKUJEM za každú odpoveď.
0 0
Miichaela Miichaela

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

Dobrý deň, pokiaľ žijete s priateľkou v jednej domácnosti, ona nepracuje, máte nárok na daňový bonus na jej dieťa. Dá sa uplatniť aj spätne za celý rok 2012. Na priateľku nemôžete poberať daňový bonus - je to len na nezaopatrené dieťa. Keď sa Vám narodí spoločné dieťatko, budete môcť poberať daňový bonus na dieťa.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Miichaela Pozri príspevok
Dobrý deň, pokiaľ žijete s priateľkou v jednej domácnosti, ona nepracuje, máte nárok na daňový bonus na jej dieťa. Dá sa uplatniť aj spätne za celý rok 2012. Na priateľku nemôžete poberať daňový bonus - je to len na nezaopatrené dieťa. Keď sa Vám narodí spoločné dieťatko, budete môcť poberať daňový bonus na dieťa.
Nesúhlasím, na priatelkine dieťa si nemôže uplatniť daňový bonus, DB je možné uplatniť len na dieťa manželky. Pokial sa priatelke narodí vaše spoločné dieťa, môže si naň uplatniť DB za predpokladu, že bude s ním žiť v spoločnej domácnosti.
0 0
Miichaela Miichaela

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

DB si môže uplatniť aj na priateľkino dieťa, ak si ho osvojí, nemusia byť manželia.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Miichaela Pozri príspevok
DB si môže uplatniť aj na priateľkino dieťa, ak si ho osvojí, nemusia byť manželia.
Zo zadania v prísp. č. 8 nevyplýva, že si priatelkino dieťa chce osvojiť.
1 0
Andel6610 Andel6610

Andel6610 je offline (nepripojený) Andel6610

Ďakujem za info. Dieťa by som si osvojil ale s tým nesúhlasí priatelkyn ex. Takže bonus budem vybavovať až po našej svadbe, skôr sa mi to asi nepodari. Ešte raz ďakujem.
0 0
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

Dobrý deň,
mám otázku. Zamestnanec, ktorý poberal v roku 2012 daňový bonus každý mesiac, by od roku 2013 chcel poberať daňový bonus až na konci roka. Je možné neuplatňovať mu daňový bonus mesačne, ale len pri ročnom ročnom zúčtovaní mu ho vyplatiť za celý rok naraz?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

romy16 Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám otázku. Zamestnanec, ktorý poberal v roku 2012 daňový bonus každý mesiac, by od roku 2013 chcel poberať daňový bonus až na konci roka. Je možné neuplatňovať mu daňový bonus mesačne, ale len pri ročnom ročnom zúčtovaní mu ho vyplatiť za celý rok naraz?
ÁNo, je možné uplatniť takýto postup.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

romy16 Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám otázku. Zamestnanec, ktorý poberal v roku 2012 daňový bonus každý mesiac, by od roku 2013 chcel poberať daňový bonus až na konci roka. Je možné neuplatňovať mu daňový bonus mesačne, ale len pri ročnom ročnom zúčtovaní mu ho vyplatiť za celý rok naraz?
Ano, je to možné, podpíše zmenu vo Vyhlásení.
1 0
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

veronikasad Pozri príspevok
Ano, je to možné, podpíše zmenu vo Vyhlásení.
Ak mu dám podpísať zmenu vo vyhlásení, tak uvediem, že si neuplatňuje daňový bonus? A potom pri RZD za rok 2013 mu ho aj tak uplatním?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

romy16 Pozri príspevok
Ak mu dám podpísať zmenu vo vyhlásení, tak uvediem, že si neuplatňuje daňový bonus? A potom pri RZD za rok 2013 mu ho aj tak uplatním?
Že si uplatňuje DB v RZD uvedie v žiadosti o vykonanie RZD, ktorú na predpísanom tlačive odovzdá svojmu zamestnávatelovi do 15.2.
Pozor ale pri min. mzde a dlhodobej PN-ke. Ak ročný príjem nedosiahne 6-násobok min.mzdy, nárok na DB mu nevznikne za celý rok. Ak by ho mal vyplácaný mesačne, vyplatený DB za mesiac, v ktorom bola splnená podmienka príjmu, vracať nemusí.
2 0
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

ďakujem za vysvetlenie
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Od roku 2013 si rodičia nebudú môcť uplatniť daňový bonus na vyživované dieťa, ktoré je staršie ako 19 rokov. Pripravovaná zmena sa dotkne najmä rodičov vysokoškolákov, keďže podľa súčasne platnej úpravy je možné uplatniť si daňový bonus na vyživované dieťa do dovŕšenia veku 25 rokov. Ďalším obmedzením je, že daňový bonus sa bude uplatňovať iba z tzv. aktívnych príjmov daňovníka.



Platí to ????
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

petacuckova Pozri príspevok
Od roku 2013 si rodičia nebudú môcť uplatniť daňový bonus na vyživované dieťa, ktoré je staršie ako 19 rokov. Pripravovaná zmena sa dotkne najmä rodičov vysokoškolákov, keďže podľa súčasne platnej úpravy je možné uplatniť si daňový bonus na vyživované dieťa do dovŕšenia veku 25 rokov. Ďalším obmedzením je, že daňový bonus sa bude uplatňovať iba z tzv. aktívnych príjmov daňovníka.



Platí to ????
nie, zmena zákona nebola vykonaná,,,,,,,
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať