Zavrieť

Porady

Ako sa odvolať pri neuznaní trvalých následkov?

Prosím Vás o pomoc pri odvolaní voči "Vyhodnoteniu trvalých následkov úrazu".
Citujem odpoveď poisťovne po uplatnení nároku: "Vo veci uplatňovania si nároku na poistné plnenie za trvalé následky úrazu si Vás dovoľujeme informovať, že poistné plnenie bolo stanovené na základe ohodnotenia posudkovým lekárom a v zmysle oceňovacích tabuliek vo výške 2% z dojednanej poistnej sumy. V zmysle Všeobecných poistných podmienok a zmluvných dojednaní má poisťovateľ povinnosť plniť za trvalé následky úrazu, ak stanovená výška plnenia je najmenej 5%."
....nárok mi teda nevzniká.
Chcem sa odvolať preto, že trvalé následky z úrazu sú podľa mňa percentuálne určite vyššie, pretože mi každý deň strpčujú život. Posudkový lekár mňa osobne neposudzoval, len podľa zaslaných papierov.
Moja otázka je, čo robiť? A tiež či mám lehotu na odvolanie?
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    urcite si pri podpise zmluvy dostala okrem VPP a OPP nieco taketo:

    http://www.netfinancie.sk/axa/axa-oc...poskodenie.pdf


    nie je nic jednoduchsie ako pozriet sa do svojej ocenovacej tabulky pre trvale nasledky, a vyhladat si tam ten svoj trvaly nasledok ...
    nižsie percenta ako minimalne % plnenia sa tam mozu nachadzat kvoli tomu ze su dolezite napr. pri viacerych trvalych nasledkoch, kedy sa tie % scitavaju ...

    % v tabulke su maximalne % ... co v niektorych pripadoch moze znamenat ze toto % plnenia sa moze kratit ak miera poskodenia je mensia ako 100% (strata hybnosti nejakeho klbu a pod.)

    preto pozri do svojej tabulky a do posudku lekara ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musel by si sa odvolat voci posudku posudkoveho lekara a poziadat o znovuposudenie.
    Poistovna bez zmeny posudku nezmeni nic, riadi sa tabulkami.

    Ako sa odvolať pri neuznaní trvalých následkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.